2021-09-18 15:56:00

JKS Jarosław pokonał u siebie Błękitnych Ropczyce! Dublet Kamila Bały

Piłkarze JKS-u Jarosław poszli za ciosem i zdobyli kolejne cenne trzy punkty. Podopieczni Arkadiusza Barama tym razem ograli Błękitnych Ropczyce.

Od początku spotkania, lepiej prezentowali się piłkarze JKS-u Jarosław. Podopieczni Arkadiusza Barana starali się częściej być przy piłce i całkiem nieźle im to wychodziło. Błękitni Ropczyce próbowali nawiązać walkę z miejscowymi, którzy byli podbudowani ostatnim zwycięstwem w Kańczudze. Kibice oglądali niezłe widowisko, ale z niecierpliwością wyczekiwali bramek.

Zarówno jedni jak i drudzy mieli swoje okazje, ale konkretniejszy był JKS, który w 38. minucie objął prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Kamil Bała. Błękitni w końcówce pierwszej połowy próbowali jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale ekipa z Jarosławia mądrze się broniła. Na przerwę w lepszych humorach schodzili gospodarze.

Ekipa Arkadiusza Barana tuż po zmianie stron mogła zdobyć bramkę na 2-0. Jarosławianie w 51. minucie otrzymali rzut karny, jednak tego nie wykorzystał Paweł Bartnik, który uderzył nad bramką. To się zemścło na ekipie miejscowych, bowiem niespełna dziesięć minut później nastąpiło wyrównanie, a piłkę w siatce umieścił Valerij Nikitchuk.

Podrazniony JKS czym prędzej ruszył do odrabiania strat i za wszelką cenę chciał zdobyć komplet punktów. Błękitni dobrze się jednak bronili i skutecznie odpirali ataki rywala. Jarosławianie jednak nie poddawali się i w 79. minucie dopięli swego, a bramkę na 2-1 zdobył Kamil Bała po indywidualnej akcji. Końcówka spotkania zapowiadała się więc bardzo ciekawie.

Błękitni Ropczyce postawili na jedną kartę i w kolejnych minutach rozpoczęła poszukiwania wyrównującego trafienia. Miejscowi jednak dobrze grali w obronie, a ponadto próbowali coś też zdziałać z przodu. Końcówka spotkania była bardzo zacięta, jednak ostatecznie więcej goli już nie padło i to JKS cieszył się z kompletu punktów.

0-1 Kamil Bała (38)
1-1 Valerij Nikitchuk (60)
2-1 Kamil Bała (79)