2021-06-12 19:55:00

Wólczanka Wólka Pełkińska wygrała ze Stalą Kraśnik. Goście oficjalnie spadli do 4 ligi

Wólczanka Wóka Pełkińska pokonała Stal Kraśnik 3-2. Ekipa Marcina Wołowca odwróciła losy pojedynku grając w dziesięciu. Po tym spotkaniu ekipa z Kraśnika żegna się z rozgrywkami 3 ligi gr. IV.

Początek meczu należał do Wólczanki Wólka Pełkińska, ale nie potrafili podopieczni Marcina Wołowca zdobyć bramki. Natomiast z każdą minutą mecz się wyrównywał aż w 38. minucie na prowadzenie wyszli. Stal zagrała kombinajcyjnie w polu karnym Wólczanki i strzałem z "dużego palca" Jakub Czelej pokonał Kacpra Halczaka.

Dwie minuty później Ernest Skrzyński zdecydował się na uderzenie zza pola karnego i goście wyszli na dwu bramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach znów lepiej prezentowali się gospodarze i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry w pierwszej połowie Kamil Bała zdobył gola kontaktowego.

Po zmianie stron do ataków ruszyli gospodarze, ale ich zapędy zostały zahamowane w 58. minucie. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adrian Soboń. Jednak o dziwo gospodarze jeszcze bardziej podkręcili tempo. Ostatecznie W 89. minucie Piotr Łazarz doprowadził do wyrównania. Kolejne minuty to oblężenie bramki gości. Ostatecznie w piątej minucie doliczonego czasu gry Eryk Galara zdecydował się na uderznie zza pole i z pomocą

0-1 Jakub Czelej (38)
0-2 Ernest Skrzyński (40)
1-2 Kamil Bała (45+3)
2-2 Piotr Łazarz (89)
3-2 Eryk Galara (90+5)