2021-06-12 21:37:00

TEXOM Sokół Sieniawa podzielił się punktami z Avią Świdnik

Sezon w 3 lidze gr. IV powoli dobiega końca. W sobotnie popołudnie, TEXOM Sokół Sieniawa podzielił się punktami z Avią Świdnik.

Odbierz 600 PLN bez ryzyka na Euro 2020 - w przypadku porażki dostajesz zwrot

Piłkarze TEXOM Sokoła Sieniawa w sobotę udali się do Świdnika. Tam mierzyli się z miejscową Avią, która walczy o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Ryszarda Kuźmy zaś chcą zakończyć sezon na 2. miejscu. Oba zespoły miały więc o co grać. Mecz lepiej jednak się rozpoczął dla gości, którzy w 8. minucie otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił go Bartłomiej Purcha.

Avia była podrażniona i szybko chciała odrobić straty. Sokół jednak dobrze grał w obronie i przy okazji nasłuchiwał wieści ze Stalowej Woli. Ekipa z SIeniawy także potrafiła zagrozić pod bramką rywala, jednak brakowało konkretów. Mecz był zacięty, jednak do przerwy ostatecznie więcej goli nie padło i lepsze humory mieli goście.

Świdniczanie po przerwie nadal walczyli o jakąkolwiek zdobycz punktową, ale nie potrafili znaleźć sposobu na golkipera Sokoła. Determinacja jednak w końcu się opłaciła i w 68. minucie było 1-1, a na listę strzelców wpisał się Kamil Oziemczuk. Od tej pory mecz zrobił się bardzo ciekawy, bowiem zarówno jednym jak i drugim marzyła się pełna pula.

Oba zespoły miały swoje okazje, ale brakowało konkretów, Sokół dwoił się i trioił aby wyrównać, jednak to mu się nie udało. Więcej goli ostatecznie nie padło i po końcowym gwizdku, drużyny dopisały po punkcie. Podopieczni Ryszarda Kuźmy w niedzielę zakończą sezon w 3 lidze gr. IV, a ich rywalem będzie walczące o utrzymanie Podlasie Biała Podlaska.

0-1 Bartłomiej Purcha (8-rzut karny)
1-1 Kamil Oziemczuk (68)