2021-06-12 19:52:00

Remis Stali Stalowa Wola z rezerwami Cracovii! Dublet Aleksandra Drobota

Piłkarze Stali Stalowa Wola w ostatnim domowym meczu sezonu 2020/21, podzielili się punktami z rezerwami Cracovii. Dublet ustrzelił Aleksander Drobot.
Stal Stalowa Wola w ostatnim domowym meczu sezonu 2020/21, chciała wygrać i przede wszystkim zbliżyć się do drugiego miejsca. Pierwszą groźną okazję, "Stalówka" stworzyła sobie w 7. minucie, a uderzał Maciej Wojtak. Czujny był jednak golkiper rezerw Cracovii. Po chwili jednak miejscowi popełnili błąd w defensywie, co postanowił wykorzystać Adam Malisz, który dał prowadzenie swojej drużynie.

To widocznie podrażniło "zielono-czarnych", którzy czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Aktywny z przodu był Aleksander Drobot, który w 24. minucie wypracował akcję, a następnie strzałem zza "szesnastki", doprowadził do wyrównania. Stal nie zamierzała się zatrzymywać i po chwili stworzyła sobie kolejną szansę, ale zagrożenie zażegnał jeden z graczy "Pasów".

Podbudowany zespół ze Stalowej Woli wciąż szukał gola na 2-1, ktory wisiał w powietrzu. Najpierw uderzał Michał Zięba, któremu nie udało się zaskoczyć bramkarza Cracovii. Po chwili okazję miał Drobot, który nie dał szans golkiperowi gości i dał prowadzenie swojej drużynie. W końcówce Stal próbowała jeszcze podwyższyć wynik, ale ten nie uległ już zmianie.

Po przerwie, lepiej prezentowała się "Stalówka", która cały czas szukała możliwości strzelenia kolejnych goli. Dwie dobre okazje miał Piotr Mroziński, ale nie udało mu się skierować piłki do siatki. Niewykorzystane okazje się mszczą i w 72. minucie było 2-2, a Tomasza Wietechę, pokonałem strzałem głową Krzysztot Bociek.

Końcówka spotkania zapowiadała się więc bardzo ciekawie, bowiem oba zespoły liczyły tego dnia na zwycięstwo. Podrażniona Stal dwoiła się i troiła, aby postawić kropkę nad "i" i zdobyć trzeciego gola. Próbował m.in. Michał Mistrzyk, ale nie udało mu się zaskoczyć bramkarza przyjeznych. Ostatecznie więcej bramek nie padło i oba zespoły dopisały sobie po punkcie.

0-1 Adam Malisz (8)
1-1 Aleksander Drobot (24)
2-1 Aleksander Drobot (37)
2-2 Krzysztof Bociek (72)