2021-05-29 21:17:00

Na utrzymanie trzeba jeszcze poczekać! Apklan Resovia przegrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom

Piłkarze Apklan Resovii w nienajlepszych humorach wrócą na Podkarpacie. Podopieczni Radosława Mroczkowskiego przegrali na wyjeździe z Radomiakiem Radom, wobec czego na utrzymanie będą musieli jeszcze poczekać.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Mecz doskonale rozpoczął się dla Radomiaka Radom, który prowadzenie objął już w 3. minucie. Zrobiło się zamieszanie w "szesnastce", ale tam piłkę wybił Paweł Łakota, do której następnie dopadł Karol Angielski, a ten pewnym strzałem, pokonał bramkarza Apklan Resovii. Na odpowiedź przyjezdnych jednak długo nie trzeba było czekać.

Popularne "Pasiaki" do wyrównania doprowadziły w 5. minucie, a gola zdobył Bartłomiej Kiełbasa, który huknął zza pola karnego. Kibice nie mogli w sobotę narzekać na nudę, a oba zespoły miały o co grać. Przeważał jednak Radomiak, choć beniaminek z Rzeszowa także miał okazje do zdobycia bramki. Radomianie byli jednak konkretniejsi i kwadrans później prowadzili 2-1, po trafieniu Raphaela Rossiego.

Nie da się ukryć, od początku sporo się działo w Radomiu, ale lepsze humory miał Radomiak, który walczy o awans do PKO Ekstraklasy. Zarówno jedni jak i drudzy w kolejnych minutach mieli swoje okazje, jednak brakowało konkretów. Kibice oglądający mecz, nie mogli jednak narzekać na nudę. Ostattnie słowo w pierwszej połowie należało do gospodarzy, którzy w 45. minucie podwyższyli na 3-1, a gola zdobył Karol Angielski.

Podopieczni Dariusza Banasika nie zatrzymywali się i w drugiej połowie wciąż napierali. Radomiak przeważał i coraz śmielej sobie poczynał na murawie, lecz nic z tego nie wynikało. W końcówce miejscowi mogli zdobyć gola numer cztery, ale uderzenie Michała Kaputa wybronił Paweł Łakota. Wynik nie uległ już zmianie i to ekipa z Radomia cieszyła się z trzech punktów.

1-0 Karol Angielski (3)
1-1 Bartłomiej Kiełbasa (5)
2-1 Raphael Rossi (21)
3-1 Karol Angielski (45)

Radomiak Radom: Mateusz Kochalski - Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Leândro (77. Patryk Mikita), Michał Kaput, Meik Karwot (73. Mateusz Radecki), Damian Gąska (77. Dominik Sokół), Miłosz Kozak - Karol Angielski (89. Artur Bogusz)

Apklan Resovia: Paweł Łakota - Bartosz Jaroch, Jakub Persak (69. Dawid Kubowicz), Oliver Podhorin, Radosław Adamski - Karol Twardowski, Josip Šoljić, Michał Kuczałek (46. Bartłomiej Wasiluk), Bartłomiej Kiełbasa (63. Kamil Antonik) - Przemysław Zdybowicz (46. Jakub Wróbel), Sebastian Usarz (75. Maksymilian Hebel)

Żółte kartki: Sokół, Radecki - Kiełbasa

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)