2021-05-29 20:20:00

Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg

Podrażniona Siarka Tarnobrzeg poprawiła sobie humory i pewnie pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska. Dublet dla gospodarzy ustrzelił Mateusz Janeczko.

Odbierz zakład bez ryzyka 210 PLN ze specjalnym kodem bonusowym!

Lepsze humory przed pierwszym gwizdkiem miała Wólczanka Wólka Pełkińska, która w ostatniej kolejce pewnie pokonała Lewart Lubartów, a na dodatek w środę, wywalczyła awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Siarka Tarnobrzeg zaś chciała się przełamać, po tym jak przegrała na wyjeździe z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Początek spotkania był wyrównany, jednak oba zespoły miały swoje okazje. Zarówno jedni jak i drudzy chcieli tego dnia wygrać, ale oczywiście było to niemożliwe. Siarka na prowadzenie wyszła w 36. minucie, po tym jak Łukasza Konefała, pokonał Mateusz Janeczko. Wólczanka nie zamierzała tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyła do odrabiania strat.

Podopieczni Marcina Wołowca próbowali wyrównać jeszcze przed przerwą, ale Siarka dobrze się broniła i to ona po trzech kwadransach miała lepsze nastroje. Druga odsłona doskonale rozpoczęła się dla miejscowych, którzy w 51. minucie prowadzili już 2-0, a do siatki ponownie trafił Mateusz Janeczko. Tarnobrzeżanie nie zatrzymywali się i w kolejnych minutach stwarzali sobie kolejne okazje.

Zespół dowodzony przez Sławomira Majaka w sobotę chciał wygrać jak najwyżej. Gospodarze na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, podwyższyli na 3-0, a tym razem bramkę zdobył Dawid Bałdyga. Wólczanka szybko odpowiedziała i niespełna 60 sekund później, przegrywała już tylko dwoma golami, a piłkę w siatce umieścił Mateusz Olejarka.

Ekipa z Wólki Pełkińskiej dostała wiatru w żagle i w kolejnych minutach, próbowała zmniejszyć dystans do Siarki. Tarnobrzeżanie dobrze jednak prezentowali się w defensywie i skutecznie odpierali ataki "czarno-czerwonych". Miejscowi także mieli swoje okazje do strzelenia bramki, lecz tych ostatecznie więcej już nie odnotowano.

1-0 Mateusz Janeczko (36)
2-0 Mateusz Janeczko (51)
3-0 Dawid Bałdyga (75)
3-1 Mateusz Olejarka (76)