2020-11-14 20:25:00

Kapitalny mecz Rawlplug Sokoła Łańcut z WKK Wrocław! Zwycięzcę musiała wyłonić dogrywka

Kibice oglądający transmisje ze spotkatnia w Łańcucie, z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Ekipa Dariusza Kaszowskiego dzielnie walczyła, jednak w dogrywce musiała uznać wyższość ekipy z Wrocławia.

Potyczka lepiej rozpoczęła się dla WKK Wrocław, który szybko zaczął budować przewagę. Rawlplug Sokół Łańcut nie zamierzał się temu biernie przyglądać i z czasem żółto-czarni doprowadzili do wyrównania. Końcówka pierwszej kwarty była niezwykle zacięta, jednak w ostatnich sekundach goście mocniej przycisnęli i do przerwy prowadzili 20-26.

Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w drugiej kwarcie chcieli jak najszybciej odrobić straty. To udało się na ponad pięć minut przed przerwą. Od tej pory wynik był na styku, a oba zespoły szły cios za cios. W końcówce tej części gry, wrocławianie mocniej przycisnęli i jeszcze bardziej odjechali ekpie z Łańcuta. Po pierwszej połowie WKK prowadziło 43-55.

Ten kto oglądał transmisję, raczej nie mógł narzekać na nudę. Po zmianie stron, łańcucianie ruszyli do odrabiania strat. Te udało się znacząco zmniejszyć, jednak ekipa z Wrocławia cały czas starała się trzymać w miarę bezpieczny dystans. Żółto-czarni w ostatniej kwarcie postawili wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę chcieli doprowadzić przynajmniej do remisu.

Zarówno jedni jak i drudzy dzielnie walczyli, ale to jednak Sokół na ponad trzy minuty przed końcem czwartej kwarty wyrównał. Końcówka regulaminowego czasu gry zapowiadała się niezwykle pasjonująco i taka też była. Ekipa z Łańcuta doprowadziła do dogrywki, a po czterech kwartach, ta tablicy wyników widniało 80-80.

Zespół z Wrocławia w dogrywce był bezlitosny dla gospodarzy, którym odjechał na dziewięć punktów. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego starali się nawiązać walkę z WKK, jednak ten nie dał sobie wyrwać zwycięstwa, a mecz zakończył się wynikiem 88-92.

Rawlplug Sokół Łańcut - WKK Wrocław 88-92 (20-26, 23-29, 23-15, 14-10, 8-12)

Rawlplug Sokół Łańcut: Inglot, Zaguła 9, Fraś 8, Kulikowski 4, Karolak 0, Małgorzaciak 8, Jankowski 27, Klima 6, Pełka 12, Strzępek, Majka 2, Czerwonka 2

WKK Wrocław: Uberna 6, Niedźwiedzki 14, Koelner 11, Jędrzejewski 9, Kiwilsza 18, Sitnik 8, Prostak 9, Matusiak, Patoka 6, Rutkowski 11

Sędziowali: Paweł Pacek, Arkadiusz Wojna, Mateusz Wawrzyński

Komisarz: Jan Kuniec