2020-11-14 21:34:00

Motor Lublin przegrał z Sokołem Ostóda

Zespół dowodzony przez Mirosława Hajdo z Ostródy wróci bez punktów. W sobotnim starciu beniaminków, lepszy okazał się Sokół, który zainkasował trzy oczka.

Początek spotkania był wyrównany, a obie ekipy poświęciły ten okres na wzajemne badanie się. W 11. minucie niezłą okazję miał Tomasz Swędrowski, który w przeszłości występował w PGE Stali Mielec. Pomocnik Motoru Lublin uderzył z dystansu, jednak czujny w bramce był Błażej Niezgoda, który wybronił strzał 26-latka.

Obie ekipy miały swoje okazje. Najpierw niecelnie próbował Dominik Kunca. Po chwili świetną interwencję zaliczył Sebastian Madejski, który wybronił uderzenie Karola Żwira. Przyjezdni lepiej prezentowali się na terenie Sokoła Ostróda, jednak brkowało konkretów. Warto wspomnieć, że w międzyczasie doszło do awarii oświetlenia i mecz został na chwilę przerwany.

Motor w końcówce pierwszej odsłony próbował jeszcze objąć prowadzenie, jednak gospodarze do tego nie dopuścili. Po zmianie stron, zespół z Lublina wciąż szukał okazji do wyrównania, lecz cały czas brakował konretów. Ekipa Piotra Jacka także miała swoje szanse i to ona w 52. minucie objęła prowadzenie. Najepiej w szesnastce zachował się Krzysztof Wicki, który umieścił piłkę w siatce.

To widocznie podrażniło żółto-biało-niebieskich, którzy błyskawicznie ruszyli do odrabiania strat. Sokół jednak mądrze się bronił i skutecznie odpierał ataki przyjezdnych. Motor kończył mecz w osłbieniu, bowiem Marcin Michota, zeszłotygodniowy bohater meczu ze Stalą Rzeszów, obejrzał w 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Sokół próbował to wykorzystać i po chwili mógł podwyższyć na 2-0, ale dobrze w bramce zachował się Madejski. Golkiper ekipy z Lublina tego dnia miał sporo roboty, jednak często ratował swój zespół od utraty gola. Goście próbowali jeszcze wyrównać, ale podopieczni Piotra Jacka dobrze prezentowali się w obronie i ostatecznie wygrali to spotkanie.

1-0 Krzysztof Wicki (52)

Sokół Ostróda: Niezgoda – Zimmer, Wicki, Mazurowski, Dobosz, Gajda, Brzuzy, Żwir, Święty (46. Zalewski), Kalinowski (69. Andrzejczak), Wolny

Motor Lublin: Madejski – Michota, Wawszczyk, Grodzicki, M. Król, Swędrowski, Duda, Kumoch (75. Rak), Kunca (58. Moskwik), Caglarz (72. Wójcik), R. Król (75. Świderski)

Żółte kartki: Mazurowski, Święty, Brzuzy, Dobosz, Zimmer, Żwir - Duda, Michota

Czerwona kartka: Marcin Michota (68-druga żółta)

Sędziował: Konrad Aluszyk (Toruń)