2020-11-14 15:37:00

Wyjazdowy remis Wisłoki Dębica z Podhalem Nowy Targ

Podopieczni Dariusza Kantora ugrali oczko w Nowym Targu. Gole w tym meczu padły dopiero w końcówce spotkania. Prowadzenie Wisłoce dał Pawlak, ale dwie minuty później, gospodarze wyrównali.

Wisłoka Dębica pierwszą groźną okazję stworzyła sobie w 2. minucie. W polu karnym "Szarotek" odnalazł się Łukasz Siedlik, lecz z jego uderzeniem poradził sobie bramkarz Podhala Nowy Targ. Podopieczni Dariusza Kantora nie zatrzymywali się i po chwili znowu biało-zieloni mieli bardzo dobrą okazję.

Damian Łanucha podawał do Bartłomieja Makowskiego, a ten odegrał do Szczepana Koguta, który jednak nie zdołał trafić do siatki. Z czasem to gospodarze zaczęli coraz śmielej sobie poczynać, ale bramkowało konkretów. Podkarpacki zespół nie zatrzymywał się, a z przodu aktywny był Siedlik, który miał jednak sporo problemów z defensywą Podhala.

Często pokazywał się także Kogut, którego w 29. minucie wypatrzył Łanucha. Pomocnik urodzony w Tarnowie uderzył jednak nad poprzeczką. Wisłoka była bardzo aktywna z przodu, jednak nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Dębiczanie w końcówce pierwszej połowy jeszcze mocniej przycisnęli, ale ostatecznie do przerwy gole nie padły.

Kibice oglądający transmisję nie mogli narzekać na nudę. Po zminie stron emocji nie brakowało, a okazje miały obie drużyny. Sporo szumu z przodu robił Siedlik, który dwoił się i troił, jednak nadal było 0-0. Chwilę później niezłą okazję miał Sebastian Fedan, który zdecydował się na strzł, ale był on zbyt lekki by zaskoczyć rywala.

Wisłoka cały czas napierała i w końcu dopięła swego. Zespół biało-zielonych prowadzenie objął w 81. minucie, a gola zdobył Sebastian Pawlak, który wykorzystał podanie Dariusza Kamińskiego. Radość podopiecznych Dariusza Kantora trwała jednak zaledwie 120 sekund, bowiem po tym czasie wyrównał Arkadiusz Lewiński.

Sytuacja ta widocznie podrażniła ekipę z Dębicy, która błyskawicznie mogła odzyskać prowadzenie, jednak piłka nie wpadła do siatki. Oba zespoły miały swoje okazje, jednak ostatecznie więcej goli nie odnotowano i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

0-1 Sebastian Pawlak (81)
1-1 Arkadiusz Lewiński (83)