2020-11-14 14:11:59

Apklan Resovia dzielnie walczyła w Łodzi, ale górą okazał się Widzew Łódź

Nie dopiszą kolejnego zwycięstwa na swoje konto piłkarze Apklan Resovii. Podopieczni Szymona Grabowskiego, mimo dobrej gry dłuższymi momentami nie dali rady pokonać Widzewa Łódź i ostatecznie ulegli im 0:2.

Początek meczu był udany dla piłkarzy Apklan Resovii, którzy prowadzili grę i mieli nawet przewagę w posiadaniu piłki. Widzew jednak znalazł szansę na strzelenie bramki, ale nie wykorzystał jej lider łodzian, Marcin Robak. W 11. minucie po strzale głową Radosława Adamskiego piłka odbiła się od poprzeczki i szczęśliwie dla gospodarzy nie wpadła do bramki.

Chwilę później swoją cegiełkę mógł dołożyć Sebastian Zalepa, ale z kilku metrów fatalnie spudłował. W dalszej części pierwszej połowy Widzew zaczął stwarzać sobie sytuacje i po uderzeniu Daniela Tanżyny kapitalną interwencją popisał się Wojciech Daniel i kilka sekund później świetnie wybronił dobitkę Nowaka.

Po zmianie stron kolejną doskonałą okazję miał kapitan Widzewa, ale tym razem z 6. metrów przeniósł futbolówkę nad bramką. W 64. minucie już gospodarze dopięli swego i wprowadzony z ławki rezerwowych Patryk Mucha świetnie zameldował się na boisku, wykorzystał błąd Sebastiana Zalepy i wyprowadził Widzew na prowadzenie.

Trener Szymon Grabowski rotował składem i za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania, ale niestety ekipa Enkeleida Dobiego podwyższyła wynik spotkania na 2:0, a autorem trafienia był w końcu Marcin Robak. Ostatecznie Resovia z Łodzi wróci z pustymi rękoma, a juz za kilka dni czeka ich trudny mecz z Sandecją Nowy Sącz.

1-0 Patryk Mucha 64'
2-0 Marcin Robak 82'

Widzew Łódź: Mleczko – Kosakiewicz, Nowak, Tanżyna, Stępiński – Michalski, Możdżeń, Poczobut, Prochownik – Fundambu (63' Mucha), Robak

Apklan Resovia: Daniel – Geniec, Zalepa, Domoń, Mikulec – Feret (46' Demianiuk) Kuczałek, Wasiluk, Płatek, Adamski – Brychlik