2020-11-14 15:11:22

Siarka Tarnobrzeg zgodnie z planem rozprawiła się z Hetmanem Zamość

Na zdjęciu strzelec bramki Dawid Bałdyga (fot. Marek Jedynak)
Siarka Tarnobrzeg po nieudanym środowym występie w Kielcach,  przekonująco wygrała w Tarnobrzegu z ostatnim w tabeli Hetmanem Zamość 4:1. Bramki w tym meczu dla gospodarzy strzelali Dawid Bałdyga, Kamil Kargulewicz, Mateusz Janeczko, Paweł Mróz, a dla gości trafił Paweł Szatała.

W sobotnim meczu tarnobrzeżanie od samego początku szybciej reagowali na zmieniające się sytuacje na boisku. Aktywność zawodników ofensywnych tym razem pozwoliła bardzo szybko zdobyć przewagę gospodarzom. W 13 minucie podanie ze skrzydła wykorzystał Dawid Bałdyga i skierował piłkę do pustej bramki. Wynik podwyższył w 33 minucie Kamil kargulewicz, a tuż przed przerwą na 3:0 trafił Mateusz Janeczko. Scenariusz premierowej odsłony sprawił, że Siarka Tarnobrzeg mogła czuć się pewniejsza w drugiej części gry, która w tej rundzie nie wychodzi tak dobrze podopiecznym Grzegorza Opalińskiego.

Drugie 45 minut było bardziej efektywne w przypadku drużyny Jarosława Czarnieckiego. Piłkarze Hetmana zdołali wtedy strzelić honorową bramkę w 57 minucie za sprawą Pawła Szatały. Goście ożywili się w swoich atakach po tym trafieniu, ale długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Siarkowców. Tarnobrzeżanie golem na 4:1 w 66 minucie w wykonaniu Pawła Mroza dobili lubelską drużynę.

Siarka Tarnobrzeg zagra w następnej kolejce z Chełmianką Chełm na wyjeździe i będzie to ostatni ligowy mecz rundy jesiennej sezonu 2020/2021 dla piłkarzy Grzegorza Opalińskiego.

Bramki: Bałdyga 13,