2020-11-07 18:11:38

Apklan Resovia w Bełchatowie musiała uznać wyższość GKS-u

Po środowym zwycięstwie nad Zagłębiem Sosnowiec piłkarze Apklan Resovii przegrali na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 0-3 i do Rzeszowa wrócą z zerowym dorobkiem punktowym.

Spotkanie od pierwszych minut nie układało się dobrze dla Apklan Resovii, bo już w 6. minucie Patryk Makuch wykorzystał zderzenie napastnika GKS-u z Marcelem Zapytowskim i wpakował piłkę do pustej bramki. Dodatkowo boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Dawid Kubowicz, którego zmienił Sebastian Zalepa.

Jeszcze przed zakończeniem pierwszej części spotkania gospodarze podwyższyli prowadzenie i w 42. minucie za sprawą Patryka Winsztala wygrywali 2-0.

Trener Szymon Grabowski szybko reagował i od początku drugiej połowy do boju posłał Dawida Rogalskiego w miejsce Przemysława Czernysza, bo ewidentnie gra jego drużyny nie wyglądała najlepiej.

Resovia szukała swojej szansy i po uderzeniu Szymona Fereta w ostatnim momencie interweniował Sierczyński. Później próbował jeszcze wprowadzony Rogalski, ale jego strzał poleciał wprost w ręcę golkipera bełchatowian.

Dobijający cios gospodarze zadali na 8 minut przed końcem regulaminowego czasu gry i po uderzeniu Mariusza Magiery na tablicy wyników zrobiło się 3-0. Ostatecznie rzeszowian nie było stać na choćby gola honorowego i do Rzeszowa wrócą bez bramek i punktów.

1-0 Patryk Makuch 4'
2-0 Patryk Winsztal 42'
3-0 Mariusz Magiera 83'

GKS Bełchatów: Lenarcik – Szymorek, Michalski, Winsztal, Gancarczyk, Magiera, Eizenchart, Wroński, Świerczyński, Makuch, Witek

Apklan Resovia: Zapytowski – Kantor, Kubowicz, Wasiluk, Domoń, Kuczałek, Adamski, Czernysz, Płatek, Feret, Demianiuk

Kartki:  36. Witek (BCH), 48. Wroński (BCH) – 63. Adamski (RES)