2020-11-07 15:32:03

Igloopol Dębica pokonał rezerwy Stali Stalowa Wola

Dębiczanie do Stalowej Woli jechali z jasnym celem i ten udało im się zrealizować. Rezerwy Stalówki postawiły jednak trudne warunki i do końca walczyły o zdobycz punktową.

Igloopol Dębica aby wciąż liczyć się w grze o czołową ósemkę musiał dzisiaj wygrać. Na jego drodze stanęły rezerwy Stali Stalowa Wola, które w trwających rozgrywkach nieraz pokazały że są groźną drużyną. Zapowiadało się więc ciekawe starcie, a jego wynik otworzył w 17. minucie Damian Cyran.

To widocznie podrażniło drugi garnitur Stalówki, który czym prędzej ruszył do odrabiania strat. Zielono-czarni napierali i w 36. minucie strzelili gola na 1-1, którego autorem był Jakub Lebioda. Ostatnie słowo w tej części gry należało jednak do Morsów, na konkretnie do Przemysława Nalepki, który odzyskał prowadzenie dla swojej ekipy.

Podopieczni Grzegorza Lorka nie zamierzali się zatrzymywać i w 60. minucie prowadzili już oni 1-3, a tym razem piłkę w siatce umieścił Aleksander Drobot. Gospodarzom taki stan rzeczy nie odpowiadał, wobec czego błyskawicznie ruszyli oni do ataku. Niespełna kwadrans później kontaktowego gola zdobył Mikołaj Burdzy.

Stal zamierzała powalczyć o zdobycz punktową, jednak Igloopol mądrze się bronił i skutecznie utrudniał zadanie zielono-czarnym. Miejscowi nie poddawali się i cały czas starali się nawiązać walkę z wyżej notowanym rywalem. Ten jednak nie dał sobie wbić gola i po końcowym gwizdku to dębiczanie cieszyli się z kompletu oczek.

0-1 Damian Cyran (17)
1-1 Jakub Lebioda (36)
1-2 Przemysław Nalepka (45)
1-3 Aleksander Drobot (60)
2-3 Mikołaj Burdzy (73)