2020-11-07 16:11:44

PGE FKS Stal Mielec przegrała z grającą w dziesiątkę Wartą Poznań

To nie był dobry mecz w wykonaniu PGE FKS Stali Mielec, która przegrała 0:1 z Wartą Poznań, choć ta większość meczu grała w 10. Tym samym mielczanie spadli w tabeli na przedostatnie miejsce.

Mecz mógł świetnie rozpocząć się dla PGE FKS Stali Mielec, która w 9. minucie po strzale Mateusza Matrasa powinna objąć prowadzenie, ale świetnie w bramce spisał się golkiper Warty Poznań, Daniel Bielica. W 34. minucie Mateusz Spychała popełnił fatalny błąd, który zakończył się dla niego czerwoną kartką i Stal resztę spotkania grała w przewadze.

Mielczanie szukali swojej sytuacji, ale do przerwy wynik już nie uległ zmianie. Warto też dodać, że w drużynie gości doszło do dwóch zmian z powodu kontuzji zawodników.

Sporo szczęścia mieli na początku drugiej odsłony gospodarze, bo po uderzeniu Łukasza Trałki piłka zatrzymała się na poprzeczce i później w polu karnym zrobiło się spore zamieszenie, z którego szczęśliwie wyszli mielczanie. Sędzia główny jeszcze sprawdzał całą sytuację na powtórce, ale nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

W 68. minucie nadeszła odpowiedź Stali z rzutu wolnego, ale znów świetną interwencją popisał się Bielica. Kolejną okazję do zdobycia gola miał Jakub Wróbel, ale jego strzał z linii pola karnego odbił się od poprzeczki, a następnie szczęśliwie znalazł się w rękach bramkarza Warty.

Gdy wydawało się, że piłkarze z Poznania już opadli z sił, to samotną akcję wykończył Mateusz Kuzimski i tym samym wyprowadził Wartę na prowadzenie. Wynik już nie uległ zmianie i Stal po słabym meczu dopisała kolejną porażkę na swoje konto i w tabeli plasuje się na przedostatnim miejscu.

0-1 Mateusz Kuzimski (88)

PGE Stal Mielec: Strączek – Stasik, Corbadzijski (58. Tomczyk), Kościelny, Getinger – Matras, Tomasiewicz (82. Pawłowski) – Mateusz Mak, Forsell, Domański (65. Dadok) – Wróbel (82. Zjawiński)

Warta Poznań: Bielica – Kieliba, Ivanov, Spychała, Kuzdra – Rodríguez Ruiz (34. Jaroch, 46. Grzesik), Kupczak, Jakóbowski, Czyżycki (39. Kiełb), Trałka – Kuzimski

Żółte kartki: Matras, Stasik - Czyżycki

Czerwona kartka: Mateusz Spychała (34-faul taktyczny)

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom)