2020-11-03 14:31:55

Michał Żewłakow: Chciałbym aby Motor był drużyną, która seryjnie wygrywa

fot. Motor Lublin
fot. Motor Lublin
Zobaczcie wywiad z Marcinem Żewłakowem, nowym dyrektorem sportowym Motoru Lublin. Nowy nabytek drugoligowca poprzednio piastował to stanowisko w Legii Warszawa i Zagłębiu Lubin.
 
Michał Żewłakow został w dniu dzisiejszym zaprezentowany jako nowy dyrektor sportowy Motoru Lublin. Klubowa telewizja drugoligowca nie mogła sobie odmówić możliwości zrobienia z nim wywiadu. Sprawdźcie jakie są cele nowego pracownika żółto-biało-niebieskich oraz jak to się stało, że pojawił się w stolicy województwa lubelskiego.
 
Został pan nowym dyrektorem sportowym Motoru Lublin. Jakie cele i nadzieje wiąże pan z tym stanowiskiem?
 
Jeśli chodzi o cele, to chciałbym aby Motor był drużyną, która seryjnie wygrywa. Patrząc na sytuację, którą zastajemy dzisiaj, jest średno. Ciężko mówić o konkretnym celu na ten sezon. Chciałbym żeby ta drużyna była poukładana, żeby poukładane były struktury w klubie i chyba najbliższy cel dla mnie, to jest by zrobić troszkę porządku i poukładać klub strukturalnie, jeśli chodzi o zawodników i trenerów, poznać to wszystko i sprawić żeby poprostu dobrze funkcjonowała. 
 
Jakie były okoliczności tego, że pojawił się pan w Motorze?
 
Telefon od Bogusława Leśnodorskiego, który wszedł do rady nadzorczej Motoru i po spotkaniu z właścicielem Zbigniewem Jakubasem i z panią prezes, ja dostałem telefon, czy nie byłbym zainteresowany i czy nie pomógłbym w tym projekcie pod tytułem Motor Lublin. Nie ukrywam, że osoba Bogusława Leśnodorskiego dość znaczną rolę, natomiast mi też spodobał się taki projekt i pomysł, by tak naprawdę wszystko od początku poukładać. Wspólnie żeśmy wcześniej współpracowali. Wydaje mi się, że przy wsparciu ludzi którzy pochodzą też z Lublina czy wcześniej pracowali w Motorze, można zrobić fajną drużynę, która będzie przynosić dużo radości.
 
Na czym dokładnie będzie polegać pana rola?
 
Tak jak powiedziałem wcześniej, najpierw poukładać klub strukturalnie, by czy przepływ informacji czy kontakt między właścicielem klubu czy panią prezes czy trenerem był właściwy. Oprócz tego, ja bym chciał nadać profesjonalny kształt, jeśli chodzi o drużynę i o klub. Wcześniej z Bogusławem Leśnodorskim współpracowaliśmy w Legii Warszawa, później sam pracowałem w Zagłębiu Lubin. Więc wydaję mi się, że troszkę na bazie tego doświadczenia, można by było przekazać to ludziom czy klubowi, który gra troszkę niżej. 
 
Pełny wywiad z Michałem Żewłakowem, nowym drektorem Motoru Lublin, jest dostępny poniżej.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij