2020-11-03 15:59:41

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski bliskie sensacji, dogrywka w meczu Garbarni Kraków [WIDEO]

Górnik Zabrze zadał dwa zabójcze ciosy i wyeliminował KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z Fortuna Pucharu Polski
Za nami pierwsze mecze 1/16 Fortuna Pucharu Polski. W piątek zmierzyli się dwaj drugoligowcy, a trzecioligowiec był o krok od sprawienia niespodzianki. Skrót tych oraz innych meczów zobaczycie w magazynie skrótów Fortuna Pucharu Polski.

Piątkowe zmagania rozpoczął mecz Garbarni Kraków z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie było bardzo zacięte, a o awansie do kolejnej rundy musiała zadecydować dogrywka. Wynik otworzył w 85. minucie Szymon Skrzypczak. Radość gości trwała 180 sekund, a po tym czasei wyrównał Kamil Kuczak. W dogrywce dwa ciosy zadali podopieczni Adama Noconia i to oni awansowali do kolejnej rundy.

Bliskie sprawienia niespodzianki było KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, które grało z Górnikiem Zabrze. Prowadzenie pomarańczowo-czarnym już w 3. minucie dał Wojciech Trochim. Zabrzanie ruszyli czym prędzej do ataku, celem zdobycia gola na 1-1. Ten padł tuż przed przerwą, a piłkę w siatce umieścił Stefanos Evangelou.

Po zmianie stron, wydawało się że Górnik mocniej przyciśnie, ale to jednak KSZO strzeliło gola na 2-1, autorstwa Konrada Zakliki. Zapachniało więc niespodzianką przy Świętokrzyskiej 11. Gospodarze grali jednak w osłabieniu, choć dzielnie się trzymali do 90. minuty. Zabrzanie w końcówce zadali dwa zabójcze ciosy i ostatecznie to przedstawiciel PKO Ekstraklasy awansował do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Raków Częstochowa okazał się lepszy od Bruk-Betu Termalici Nieciecza. Podopieczni Marka Papszuna wygrali 0-2 po bramkach Vladislavsa Gutkovskisa oraz Ivana Lopeza. Niespodzianką pachniało w meczu Sokoła Ostróda z Wartą Poznań. Oba zespoły w regulaminowym czasie gry nie zdobyły gola, wobec czego do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Prowadzenie beniaminkowi PKO Ekstraklasy w 100. minucie dał Łukasz Trałka, a sześćdziesiąt sekund później wyrównał Mateusz Kuzimski. Po chwili kontaktową bramkę zdobył Dawid Wolny. Warta pięć minut później jednak podwyższyła prowadzenie i to ona awansowała do kolejnej rundy. Kolejne mecze tej fazy zostały rozegrane w sobotę.

ŁKS Łódź bez większych problemów pokonał Unię Janikowo, z którą wygrał 0-2 po bramkach Kelechukwu Ibe-Tortiego oraz Samu Corrala. Sobotnie pucharowe zmagania zakończył mecz Pogonii Siedlce z Radomiakiem Radom. Kibice oglądający transmisję, zobaczyli jedną bramkę, która padła w ostatniej akcji meczu, a jej autorem był Damian Jakubik.

Komplet wyników spotkań 1/16 Fortuna Pucharu Polski rozegranych w dniach 30-31 października.

Garbarnia Kraków - Chojniczanka Chojnice 1-1 (0-0) pd. 1-3

0-1 Szymon Skrzypczak (85)
1-1 Kamil Kuczak (88)
1-2 Tomasz Mikołajczak (107)
1-3 Rafał Górecki (109-samobójcza)

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Zabrze 2-3 (1-1)

1-0 Wojciech Trochim (3)
1-1 Stefanos Evangelou (39)