https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-03 12:49:00

Walka o ósemkę w 4 lidze podkarpackiej wkracza w decydującą fazę! Kto zagra o awans do 3 ligi?

Igloopol Dębica i Stal II Mielec jeszcze walczą o pierwszą ósemkę 4 ligi podkarpackiej. (fot. Łukasz Żyła)
Igloopol Dębica i Stal II Mielec jeszcze walczą o pierwszą ósemkę 4 ligi podkarpackiej. (fot. Łukasz Żyła)
W czołowej ósemce już jest Piast Tuczempy. WATKEM Korona Rzeszów, Izolator Boguchwała oraz Karpaty Krosno potrzebują po jednym punkcie i najprawdopodobniej wejdą do niej w najbliższej kolejce. Kto zajmie pozostałe cztery miejsca? W grze jest jeszcze aż dziewięć ekip.
 
Przeanalizujmy co nas czeka na najbliżych dwóch kolejkach oraz kto według nas będzie na wiosnę walczył o awans oraz kto o uniknięcie spadku lub jak to mawia Franciszek Smuda "będzie walczył o spadek". Wiemy, że pewna gry o awans na wiosnę jest ekipa Piasta Tuczempy. Natomiast WATKEM Korona Rzeszów, Izolator Boguchwała oraz Karpat Krosno potrzebują po jednym punkcie w dwóch kolejkach, aby być pewnym gry w ósemce. Naszym zdaniem uczynią to już w najbliższej i nie analizujemy ich terminarzów. Kto do nich dołączy? 
 
W najlepszej sytuacji jest Wisłok Wiśniowa, która ma 32 punkty oraz spotkanie zaległe. Zagrają jeszcze z Lechią Sędziszów Małopolski (d), Sokołem Kolbuszowa Dolna (w) oraz Partyzantem MAL-BUD1 Targowiska (w). Wydaje się, że obydwa domowe mecze podopieczni Krzysztofa Koraba powinni łatwo wygrać i to powinno zapewnić im już udział w grze o awans. Natomiast w meczu wyjazdowym z Sokołem Kolbuszowa Dolna może być ciężko i każdy punkty stamtąd wywieziony będzie na wagę złota. My stawiamy tam na remis. NASZ TYP: 39 punktów, 5 miejsce.
 
Głogovia Głogów Małopolski 32 punkty. Ekipa Adama Wałczyka zagra jeszcze z Piastem Tuczempy (w) oraz Resovią II (d). Szczególnie ten pierwszy mecz może zdecydować o być albo nie być dla drużyny z Głogowa. My przewidujemy jednak porażkę z drużyną Marka Strawy oraz zwycięstwo nad rezerwami Apklan Resovii. Głogovia blansem bramkowym wejdzie do gry o awans. NASZ TYP: 35 punktów, 8 miejsce.
 
Polonia Przemyśl 32 punkty. "Przemyska barcelonka" jest w końcówce rundy w znakomitej dyspozycji. Podopieczni Piotr Ciska wygrali cztery ostatnie spotkania i szturmem włączyli się do gry o TOP8. Przemyślanie zmierzą się jeszcze z Sokołem Kolbuszowa Dolna (d) oraz Stalą II Mielec (w). My przewidujemy dla nich trzy "oczka" i walkę o utrzymanie. Polonia zbyt późno zaczęła punktować w 4 lidze podkarpackiej. NASZ TYP: 35 punktów, 9 miejsce.
 
Igloopol Dębica 31 punkty. Popularne "Morsy" doskonale rozpoczęły sezon 2020/21, jednak "im dalej w las" tym gorze szło drużynie z Dębicy. Natomiast Igloopol ma stosunkowy łatwy terminarz, bowiem zagrają jeszcze ze Stalą II Stalowa Wola (w) oraz z Czarnymi Jasło (d). Piłkarze Grzegorza Lorka powinni te mecze wygrać i tym samym walczyć na wiosnę o czołowe lokaty w 4 lidze. NASZ TYP: 37 punktów, 6 miejsce.
 
JKS Jarosław 31 punkty. Zmierzą się jeszcze z Błękitnymi Ropczyce (w) oraz Stalą II Stalowa Wola (d). JKS Jarosław przeplata dobre mecze ze słabymi. Potrafili pokonać Piasta Tuczempy i przegrać z Sokołem Nisko. Wszystko zatem zależy od dyspozycji podopiecznych Arkadiusza Barana. My typujemy, że w Ropczycach padnie remis i na koniec pokonają rezerwy Stalówki. Spotkanie z Błękitnymi będzie na wagę awansu do czołowej ósemki. NASZ TYP: 35 punktów, 10 miejsce.
 
Stal II Mielec 30 punktów. Druga drużyna podkarpackiego rodzynka w PKO Ekstraklasie ma dwa bardzo ciężkie spotkania. Są to mecze z Legionem Pilzno (w) oraz Polonią Przemyśl (d). Z Legionem nie wspomogą ekipy z Mielca zawodnicy z pierwszej drużyny. Natomiast wydaje się, że Legion to już nie ta sama ekipa co na początku rozgrywek. Choć ostatnio wygrali niespodziewanie z Sokołem Kolbuszowa Dolna. Z Polonią będą mogli zagrać w składzie z Ekstraklasy. My stawiamy na komplet punktów rezerw Stali Mielec. NASZ TYP: 36 punktów, 7. miejsce.
 
Legion Pilzno 28 punktów. Przed drużyną z Pilna dwa bardzo ciężkie mecze. Zagrają ze Stalą II Mielec (d) oraz Karpatami Krosno (w). Piłkarze Romana Gruszeckiego nie są już w takiej formie jak na początku rozgrywek. Naszym zdaniem w tych meczach nie zdobędą żadnego punktu. NASZ TYP: 28 punktów, 13 miejsce.
 
Ekoball Stal Sanok 27 puntków. Zmierzą się jeszcze z Orłem Przeworsk (w) oraz WATKEM Koroną Rzeszów (d). Zdaniem wielu drużyna Piotr Kota gra najładniejszą piłkę w 4 lidze podkarpackiej. Ciężko się z tym nie zgodzić, jednak punktów mają mało. Ponadto ostatnie dwa mecze nie będą należały do najłatwiejszych. Naszym zdaniem sanoczanie wywalczą dwa punkty i nie zobaczymy ich w grze o awans. NASZ TYP: 29 punktów, 12 miejsce.
 
Sokół Kolbuszowa Dolna 23 punkty. Drużyna Walderama Mazurka również gra techniczą i ciekawą piłkę. Maja najmniej punktów, ale aż trzy mecze do końca rundy. Sokół zmierzy się jeszcze z Polonią Przemyśl (w), Wisłokiem Wiśniowa (d) oraz Błękitnymi Ropczyce (d). Ponadto piłkarz z "miasta nad Nilem" nie mają ostatnio najlepszej formy. Naszym zdaniem ostatni miesiąc zdecydował o braku awansu do czołowej ósemki 4 ligi podkarpackiej. NASZP TYP: 27 punktów,14 miejsce.
 
Na jedenastym miejscu rozgrywki zakończy Sokół Nisko, który jest w dobrej formie i najprawdopodobniej wygra dwa ostatnie spotkania i będzie miał na koncie 30 "oczek".
 
Niezwykle ciekawie zapowiada się końcówka rundy jesiennej w 4 lidze podkarpackiej. Naszym zdaniem o tym kto awansuje do czołowej ósemki zdecydują bezpośrednie mecze pomiędzy Głogovią Głogów Małopolski, JKS-em Jarosław oraz Polonią Przemyśl. I tutaj może być ciekawie, bowiem Głogovia zremisowała z Polonią 0-0. Obie drużyny pokonały JKS Jarosław. Podopieczni Adama Wałczyka 3-2 u siebie, natomiast Polonia 2-1 na wyjeździe. 
 
Wydaje się, że w tym wypadku o tym kto wejdzie do ósemki zdecyduje bilans bramkowy. Na ten moment najlepszy mają piłkarze Głogovii (+9). Natomiast Polonia jest gorsza o cztery bramki (+5). Zatem ważne w wypadku tych drużyn będą rownież rozmiary zwycięstw i porażek.

Pozostałe mecze w 4 lidze podkarpackiej:

 

Aktualna tabela 4 ligi podkarpackiej:

 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 9

Rozwiąż działanie =

tomziom 2020-11-03 13:32:34 12 0

W ostatniej kolejce powinny wszystkie mecze być o tej samej porze. Stal Mielec grając dzień później będzie mogła kalkulować jaki skład trzeba wysłać aby awansować, czy na przykład oba kluby będą mogły się ustawić na remis, który może dać jednym i drugim awans. Przeoczenie Podkarpackiego ZPNu

tomziom 2020-11-03 13:32:34 12 0

W ostatniej kolejce powinny wszystkie mecze być o tej samej porze. Stal Mielec grając dzień później będzie mogła kalkulować jaki skład trzeba wysłać aby awansować, czy na przykład oba kluby będą mogły się ustawić na remis, który może dać jednym i drugim awans. Przeoczenie Podkarpackiego ZPNu

Tadeusz 2020-11-03 16:20:27 5 1

Jeśli uda się awansować rezerwom Stali do czołowej ósemki , to na wiosnę ta ekipa awansuje do III ligi. Żadnemu zespołowi się nie kalkuluje gra w wyższej klasie rozgrywkowej a np. Karpaty by mogły tylko miasto " kocha" koszykówkę i nie da więcej kasy na piłkę. Szkoda, że z-ca prez. to były piłkarz - stoper krośnieńskiej drużyny nie wspiera skutecznie klubu, jak kiedyś / w latach 70- tych 20 wieku / znany i szanowany śp. nauczyciel Naftówki J. B. trener i wychowawca wielu sportowców regionu krośnieńskiego.

szkoda 2020-11-03 18:20:25 2 0

I dlatego piłka nożna już jakiś czas temu minęła się ze sportem, a teraz to przemysł rozrywkowy dla coraz większej kasy. Bo to trochę śmieszne, że jakieś drużyny są w stanie awansować i nawet utrzymać się zespołem z niższej ligi, ale ze względu na finanse tego nie robią.

Śmk 2020-11-03 20:16:48 0 0

Wg mnie w TOP 8 znajdą się (kolejność losowa): Piast, Karpaty, Korona, Izolator, Polonia, Igloopol, Stal II i JKS. Są małe różnice punktowe w ósemce, tak więc zapowiada się ciekawa i bardzo wyrównana walka o awans.
Kiedy podobna analiza w III lidze?

wzx 2020-11-04 05:00:49 0 0

Wszystko ok tylko że ja nie widzę drużyny która po awansie będzie potrafiła bez poważnych problemów utrzymać się III lidze. Którą stać na b.powazne wzmocnienia gdy w dzisiejszym czasie praktycznie każda cierpi na brak sałaty,a niestety z takimi składami byliby tylko chłopcami do bicia. Jedyny klub który by na to stać to Stal II Mielec gdyż stale wzmacnia skład piłkarzami pierwszego zespołu a mimo to jej awans do 8-ki stoi pod znakiem zapytania.

B. 2020-11-04 09:07:06 0 1

Korona, Izolator i Karpaty mają awans pewny bez konieczności sięgania po punkt. Nie ma bowiem takiej konfiguracji spotkań, które mogłyby którąkolwiek z tych drużyn wywalić poza ósemkę.

Piotr 2020-11-04 10:19:13 1 0

Najbardziej / oczywiście teoretycznie/ skomplikowana sytuacja w tabeli mogłaby być gdyby:
1. Głogovia wygrywa oba mecze i ma 38 pkt.
2. Polonia wygrywa oba mecze i ma 38 pkt
3. Piast nie zdobywa punktu i ma 38 pkt
4. Korona, Izolator, Karpaty nie zdobywają żadnego punktu i mają te drużyny po 37pkt.
5. Wisłok zdobywa w 3 meczach / jeden zaległy / 5pkt i ma 37pkt.
6. JKS wygrywa oba mecze i ma 37 pkt.
7. Igloopol wygrywa oba mecze i ma 37 pkt.

W tej sytuacji 6 drużyn miałoby po 37 pkt i decydują bezpośrednie mecze między tymi drużynami. Z tabeli pomocniczej w kolejności: Korona, Wisłok, Igloopol, Karpaty, Izolator, JKS.
Najgorszy bilans miałby JKS ta drużyna nie weszłaby do czołowej ósemki.
Oczywiście to jest jeden z mało realnych scenariuszy ale teraz awans do ósemki mają zapewnione: Piast, Korona, Karpaty.
Dla JKS -u ratunkiem byłoby aby Izolator nie zdobyłby żadnego punktu i obie drużyny miałyby po 37 pkt- decydowałaby wtedy różnica bramek z całej rundy/ bowiem w meczu między tymi drużynami był remis 1-1/

Gruby 2020-11-04 17:17:19 4 1

Wysyp ekspertów się znalazł. Najgorzej ma Polonia bo grając o wszystko w Mielcu to Stal ich rozwiezie jak gnój po polu. To samo zrobiliby z każdym w ostatniej kolejce.

Dekorator Wnętrz 2020-11-05 06:56:25 1 0

PIAST KARPATY KORONA IZOLATOR GŁOGOVIA WIŚNIOWA STAL II MIELEC IGLOOPOL. Kolejność obojętna.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij