2020-11-03 10:25:00

Klasa O Krosno: Arłamów Ustrzyki Dolne pokonał Tempo Nienaszów i powiększył przewagę w tabeli [Podsumowanie 15. kolejki]

Arłamów Ustrzyki Dolne wygrał i powiększył przewagę. (fot. Arłamów)
Arłamów Ustrzyki Dolne pokonał Tempo Nienaszów w meczu na szczycie Klasy O Krosno. Porażki Cosmosu Nowotaniec i Startu Rymanów spowodowały powiększenie przewagi lidera nad resztą stawki.

Arłamów Ustrzyki Dolne już do przerwy prowadził 2-1 z ekipą Tempa Nienaszów. Najpierw gola zdobył Paweł Ziemba. Później do wyrównania doprowadził Karol Musiał, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Kamil Walaszczyk. Ten ostatni w doliczonym czasie meczu ustalił wynik meczu na 3-1 dla lidera rozgrywek. Warto dodać, że gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartką ukarany został Musiał dziesięć minut przed końcem meczu.

- Mecz rozegrany w trudnych warunkach, ale myślę że emocji nie zabrakło. Drużyna z Ustrzyk to lider tabeli i potwierdził to na naszym stadionie. Owszem postawiliśmy trudne warunki mieliśmy też swoje sytuację, ale z i przebiegu gry drużyna z Ustrzyk lepiej operowała piłką, prezentowała większą kulturę gry i miała też okazję, które gdyby wykorzystała mecz skończyłyby się wyższa wygrana - powiedział po meczu Gregorz Munia cytowany przez NowyŻmigród24.

- My fragmentami też pokazaliśmy swoje atuty i przy odrobinie szczęścia mogliśmy zapunktować w tym meczu. Szkoda początku spotkania, kiedy uważam należał nam się rzut karny i mogło to spowodować, że mecz przebiegałby inaczej. Poza tym 3 bramki dla drużyny gości to myśmy sprezentowali - zakończył Szkoleniowiec Tempa Nienaszów.

Drugi w tabeli Cosmos Nowotaniec niespodziewanie przegrał z Zamczyskiem Odrzykoń. Choć to faworyt meczu jako pierwszy objął prowadzenie. Już po jedenastu minutach gry na listę strzelców wpisał się Bartosz Gołda. W drugiej połowie lepsi byli gopodarze, którzy zdobyli dwie bramki i wygrali mecz. Gole dla ekipy z Odrzykonia strzelili Mateusz Urbanek i Patryk Orzechowski. Po za tym smutne wieści dopłynęły do nas z Nowotańca, bowiem w wieku 69 lat zmarł Marian Wójtowicz. To wieloletni prezes oraz trener Cosmosu. Zmarł po ciężkiej chorobie.

Do prawdziwej strzelaniny doszło w Korczynie. Miejscowa Kotwica pokonała 4-3 trzecią ekipę rozgrywek, czyli Start Rymanów. Już na początku meczu Tomasz Janusz wykorzystał rzut karny, a chwilę później samobójczą bramkę strzelił Bartłomiej Dereniowski i gospodarze prowadzili dwoma bramkami. Jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Rafał Nikody.

Cztery minuty po zmianie stron Dawid Florian podwyższył prowadzenie ekipy prowadzonej przez Jana Domarskiego. Kwadrans przed końcem Marcin Balawajder strzelił czwartą bramkę dla Kotwicy Korczyna i wydawał się, że jest po meczu. Dzielny Start jednak się nie poddał w 83. minucie Rafał Femin zdobył drugą bramkę dla Startu, a chwilę później Maciej Gromada doprowadził do stanu 4-3 i w końcówce Start walczył o jeden punkt, ale ostatecznie to trzy "oczka" zostały w Korczynie.

0-1 Paweł Ziemba (23)
1-1 Karol Musiał (27)
1-2 Kamil Walaszczyk (30)
1-3 Kamil Walaszczyk (90+2)