2020-11-02 22:11:51

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów wróciły do gry i wygrały kolejny mecz

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały 3:0 BKS Stal Bielsko-Biała i dopisały kolejne trzy punkty na swoje konto. MVP meczu została wybrana kapitan zespołu, Jelena Blagojević.

Pierwszy set od początku był wyrównany i wydawało się, że wszystko będzie rozstrzygało się w ostatnich punktach. Rysice jednak w połowie partii odskoczyły na kilka oczek przewagi i zapewniły tym samym sobie spokojną końcówkę. Asem serwisowym Kiery Van Ryk rzeszowianki zakończyły pierwszą odsłonę.

Kolejna partia rozpoczęła się udanie dla podopiecznych Stephana Antigi i po błędzie Drużkowskiej zrobiło się 4:0. Rysice w dalej części grały swoje i nie dawały dojść do głosu rywalkom. Po świetnym ataku Jeleny Blagojević na tablicy wyników mieliśmy wynik 25:13 i drugi set dobiegł końca.

Ostatni set miał podobny przebieg jak premierowa odsłona i w pewnym momencie wydawało się, że możemy mieć w Bielsku czwartego seta. Rzeszowianki zachowały zimną krew w końcówce i dzięki skutecznym atakom zakończyły to spotkania w trzech partiach.

BKS Stal Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów 0:3

(20:25, 13:25, 20:25)

BKS Stal Bielsko-Biała: Drużkowska (5), Janiuk (9), Dąbrowska (9), Witkowska (7), Szlagowska (5), Gajewska, Drabek (libero) oraz Szczygłowska, Wawrzyniak, Orvosova (5) i Kossanyiova (5)

Developres SkyRes Rzeszów: Polańska (6), Van Ryk (15), Blagojević (11), Kaczmar (1), Efimienko-Młotkowska (4), Lazić (8), Krzos (libero) oraz Przybyła (libero), Stencel (3), Fidon-Lebleu, Grabka i Rasińska (9)