2020-11-03 21:44:34

4 liga podkarpacka: Hit dla Piasta Tuczempy. Demolka rezerw Stali Mielec [Podsumowanie 19. kolejki]

Za nami już dziewiętnasta seria gier na czwartoligowym froncie, a to oznacza że liga prawie już na półmetku. Piast pokonał Karpaty w meczu na szczycie i został liderem. Rezerwy Stali Mielec zdemolowały drugi garnitur Resovii. Sprawdźcie co jeszcze się działo w sobotę.

W meczu na szczycie rozgrywanym przy Legionów, Piast Tuczempy pokonał Karpaty Krosno. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem, jednak jak wiadomo, punkty przyznaje się za konkrety. Podopieczni Marka Strawy strzelili dwa gole i nie stracili żadnego, wobec czego po końcowym gwizdku mogli spoglądać na wszystkich z góry.

Rezerwy Stali Mielec zdemolowały drugi garnitur Resovii. Zespół dowodzony przez Sebastiana Bajorka urządzili sobie trening strzelecki i zaaplikowali rywalowi aż trzynaście sztuk, a w dodatku nie stracili gola. Tak, dobrze czytacie, zespół z Mielca wygrał aż 13-0! Z kronikarskiego obowiązku, hat-tricka zdobyli Wojciech Lisowski i Jakub Wróbel, dublet ustrzelili Łukasz Seweryn oraz Przemysław Maj, a ponadto do siatki trafiali Łukasz Zjawiński, Damian Pawłowski oraz Adam Kramarz.

Watkem Korona Rzeszów bez większych problemów wygrała na wyjeździe z Lechią Sędziszów Małopolski. Prowadzenie jako pierwsi objęli jednak gospodarze, a miało to miejsce w 4. minucie za sprawą Stefana Ostreichera. Radość beniaminka nie trwała zbyt długo, bowiem po chwili było 1-1, a worek z bramkami dla ekipy z Załęża rozwiązał Paweł Piątek. Tuż przed przerwą, rzeszowianie trafili jeszcze trzy razy, a po zmianie stron dołożyli jedną sztukę.

Izolator Boguchwała okazał się lepszy w pojedynku z rezerwami Stali Stalowa Wola. Biało-zieloni na prowadzenie wyszli w 20. minucie, a piłkę w siatce umieścił Owen Edosomwan. Podopieczni Bartosza Zołotara nie zamierzali się zatrzymywać i czym prędzej ruszyli do ataku, w poszukiwaniu gola na 2-0. Drugi zespół Stalówki miał swoje okazje i tuż przed przerwą Maciej Wojtak, który wykorzystał błąd defensywy miejscowych, doprowadził do wyrównania.

Izolacja tuż po przerwie odzyskała prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Aleksander Gajdek. Piłkarze z Boguchwały dostali wiatru w żagle i w drugiej odsłonie zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw do siatki trafił Marcin Dudek, a kwadrans później na 4-1 strzelił Konrad Kowal. Zielono-czarni zdołali odpowiedzieć jedną bramką, której autorem był Kacper Piotrowski.

Polonia Przemyśl w derbach pokonała JKS Jarosław. Zespół dowodzony przez Piotra Ciska prowadzenie objął już w 14. minucie, a gola zdobył Vladislav Valihura. Kolejne trafienia odnotowano w ostatnich dwudziestu minutach regulaminowego czasu gry. Najpierw wyrównał Paweł Oziębło, a po chwili bramkę na 1-2 zdobył Hryhoriy Zanko.

Sokół Nisko pod wodzą nowego trenera, którym został Paweł Wtorek, pokonał Głogovię Głogów Małopolski. Prowadzenie jako pierwsi objęli gospodarze, a piłkę w siatce umieścił Krzysztof Szymański. Niżanie nie podłamali się i najpierw wyrównali za sprawą Wojciecha Tyczyńskiego, a po przerwie zdobyli gola na 1-2, autorstwa Patryka Tura

Igloopol Dębica w derbach zremisował z Błękitnymi Ropczyce. Po kwadransie gry było 1-0, a wynik otworzył Kamil Rokita. Wyrównanie nastąpiło w 82. minucie, a z jedenastu metrów nie pomylił się Hubert Siepierski. Legion Pilzno skromnie pokonał na wyjeździe ekipę Sokoła Kolbuszowa Dolna. W meczu padł jeden gol, który odnotowano tuż przed przerwą, a do siatki trafił Oskar Mazur.

Wisłok Wiśniowa przybliżył się do czołowej ósemki, choć w starciu ze Startem Pruchnik nie miał łatwo. Podopieczni Krzysztofa Koraba na pierwszego gola czekali do 70. minuty, a zdobył go Michał Szymański. Po chwili wynik z rzutu karnego podwyższył Mariusz Wiktor. Orzeł Przeworsk pokonał Czarnych 1910 Jasło. Dublet na swoim koncie zapisał Hubert Bednarz, natomiast dla ekipy dowodzonej przez Adama Domaradzkiego strzelił Paweł Setlak.

0-1 Roman Bobak (17)
0-2 Jakub Kloc (55)