2020-10-24 20:14:53

Stal Rzeszów wróciła na zwycięską ścieżkę i pokonała KKS 1925 Kalisz!

Piłkarze Stali Rzeszów zrehabilitowali się po bolesnej porażce w ostatniej kolejce ze Śląskiem II Wrocław i pokonali w wyjazdowym spotkaniu KKS 1925 Kalisz 2-0.

Podopieczni Marcina Wołowca za wszelką cenę chcieli z Kalisza wrócić z kompletem punktów, żeby nie tracić kontaktu z czołówką. Ofensywne nastawienie było widać od początku, bo już w 9. minucie  piłka po uderzeniu zawodnika Stali Rzeszów wylądowała na poprzeczce.

Kilkadziesiąt sekund później, biało-niebiescy ponownie obili pręt rywali, ale futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Mimo przewagi w pierwszej połowie bramki nie padły. Upragnione trafienie przyszło w 54. minucie, kiedy to Dawid Olejarka pokonał golkipera KKS-u 1925 Kalisz strzałem z ósmego metra.

Stal przeważała i szukała swojej szansy. W 80. minucie Grzegorz Goncerz został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Wojciech Reiman i zamienił strzał na bramkę. Dodatkowo drugą żółtą kartkę obejrzał Bartosz Waleńcik i kaliszanie kończyli ten mecz w dziesiątkę. Wynik już się nie zmienił i to Stal wróci do Rzeszowa z kompletem punktów.

0-1 Dawid Olejarka (54)
0-2 Wojciech Reiman (81-rzut karny)

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Gawlik, Waleńcik, Mączyński, Hiszpański (61. Hołota), Borecki (68. Kaczyński), Majewski (61. Maćczak), Radzewicz (78. Sabiłło), Łuszkiewicz (68. Tynkiewicz), Chojnowski, Zawistowski

Stal Rzeszów: Kaczorowski – Głowacki, Kostkowski, Fojut, Sylwestrzak, Kłos, Szczepanek (84. Sławek), Szeliga (76. Wolski), Olejarka (76. Reiman), Pieczara (63. Kotwica), Goncerz (84. Maciejewski)

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Waleńcik, Zawistowski - Szczepanek

Czerwona kartka: Bartosz Waleńcik (80-druga żółta)

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań)