http://sms.mielec.pl/2021/02/22/nabor-20212022/

2020-10-24 22:57:17

Eurobud JKS Jarosław przegrał z Zagłębiem Lubin

fot. PGNiG Superliga
fot. PGNiG Superliga
Po trzytygodniowej przerwie w grze, w 6. serii PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki z Jarosławia przegrały we własnej hali z obecnymi liderkami tabeli. Miedziowe ostatecznie okazały się lepsze o osiem punktów.
 
Dwie pierwsze akcje meczu zdecydowanie należały do bramkarek – Karoliny Szczurek i Moniki Wąż, które wybroniły po jednym rzucie. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobyła Julia Pietras. Autorką natychmiastowej odpowiedzi była skrzydłowa z Lubina, Adrianna Górna. W początkowej fazie meczu  zdecydowanie lepiej prezentowały się Miedziowe.
 
Po pięciu minutach Jarosławianki miały na swoim koncie tylko jedną bramkę, a przyjezdne cztery. Ich dobrą passę przerwała Julia Pietras, a tuż po niej Aleksandra Zimny. Poziom obydwu drużyn przez moment był dość wyrównany, jednak po kilku minutach zawodniczki z Zagłębia odbudowały przewagę. W  12. minucie meczu pierwszy punkt w barwach Eurobudu JKS Jarosław zdobyła nowa zawodniczka, Zuzanna Mikosz.
 
W okolicach 15. minuty, kiedy Lubinianki prowadziły pięcioma bramkami, trener Reidar Moistad poprosił o przerwę. Po powrocie na parkiet skrzydłowa Miedziowych Kinga Grzyb, wykorzystała swoją szansę i wykonała celny rzut karny. Dzięki przechwytom, szybkim akcjom i błędom gospodyń drużyna przyjezdnych zbudowała bezpieczną przewagę i pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy spotkania prowadziła 8-15.
 
Na trzy minuty przed przerwą między połowami, pomimo dobrej sytuacji, trenerka Zagłębia poprosiła o czas dla swojego zespołu. Ostatecznie, po trzydziestu minutach przyjezdne okazały się lepsze o siedem punktów. Drugą część spotkania otworzył rzut kołowej MKS-u Joanny Drabik. Dziesiątą bramkę z koła dla zespołu z Jarosławia zdobyła Julia Pietras.
 
Przez kilka minut żadna z drużyn nie wyprowadziła skutecznego ataku. Udało się to w 35. minucie Aleksandrze Zimny. Natychmiastową odpowiedzią popisały się przyjezdne. Dwie minuty później Zimny wykonała niemalże identyczny rzut, który dał jej drużynie dwunastą bramkę. Do ekipy z Lubina nadal brakowało siedmiu oczek.
 
W 37. minucie trener Moistad poprosił o kolejny czas. Sytuacja czarno-niebieskich komplikowała się, ponieważ drużyna z Lubina zwiększyła dystans punktowy z siedmiu do dziewięciu bramek. Rzut karny, który wykonała Sylwia Matuszczyk na moment zniwelował przewagę, jednak kilkadziesiąt sekund później bramkarka MKS-u, Monika Maliczkiewicz popisała się efektownym rzutem przez całe boisko.
 
Kwadrans przed zakończeniem spotkania Miedziowe były lepsze o osiem bramek. O trzecią przerwę w meczu poprosił szkoleniowiec ekipy gospodyń, którym w ostatnich minutach meczu udało się zmniejszyć przewagę do pięciu punktów. W 55. minucie meczu trenerka miedziowych Bożena Karkut poprosiła o przerwę i na trzydzieści sekund przerwała grę. Prowadzona przez nią drużyna powróciła do ośmiopunktowej przewagi.
 
Równo z gwizdkiem końcowym trafny rzut wykonała Olesia Parandii, dając swojej drużynie 22. bramkę. Spotkanie zakończyło się wynikiem 22:30. Najlepszą zawodniczką meczu w drużynie MKS-u Zabłęgia Lubin została Patricia Machado-Matieli. W drużynie z Jarosławia wyróżniono Aleksandrę Zimny.
 
Eurobud JKS Jarosław – MKS Zagłębie Lubin 22-30 (9-16)
 
Eurobud JKS Jarosław:   Szczurek, Ciąćka, Matuszczyk 3, Mikosz 1, Nestsiaruk 2, Pietras 5, Zimny 6, Kozimur 3, Parandii 2, Guziewicz, Donets, Żukowska, Strózik, Szymborska
 
MKS Zabłębie Lubin: Wąż, Maliczkiewicz 1, Grzyb 1, Górna 6, Drabik 3, Galińska 5, Zawistowska 1, Kochaniak 6, Machado Matieli 3, Świerżewska, , Stanisławczyk, Hartman, Kurdzielewicz, Noga, Belmas, Milojevic

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 1

Rozwiąż działanie =

wzx 2020-10-26 09:10:08 0 0

JKS niema czym straszyć w tej lidze i trzeba się liczyć z grą o utrzymanie choć i z tym będzie ciężko - nie bardzo widzę z kim mogłyby na wyjazdach wygrac by uzbierać jakieś punkty. Niestety w porównaniu z ubiegłym sezonem skład JKS-u jest znacznie słabszy a i nowe zawodniczki zawodzą.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij