2020-09-19 19:10:18

Asseco Resovia Rzeszów wysoko przegrała z Jastrzębskim Węglem

Rzeszowianie od falstartu rozpoczęli ligowe zmagania w siatkarkiej elicie. Dziś na ich drodze stanęła ekipa z Jastrzębia, która tryumfowała "za trzy".

Asseco Resovia Rzeszów rozpoczęła dziś zmagania w PlusLidze i na dzień dobry wysoko przegrała z ekipą Jastrzębskiego Węgla. Podkarpacki zespół rozgrywał to spotkanie na wyjeździe, a jego początek był dość wyrównany. Minimalnie lepiej prezentowali się jastrzębianie i to oni wygrali pierwszego seta w stosunku 25-21.

Druga część gry już nie była tak wyrównana jak pierwsza i tym razem gospodarze wygrali ją z przewagą dziewięciu punktów. Zespół z Jastrzębia było o krok od wygranej za trzy punkty i do tego też dążył w tym starciu. Trzeci set zdawał się być już tylko formalnością i pomarańczowo-czarni wygrali go w stosunku 25-18.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 3-0 (25-21, 25-16, 25-18)

Jastrzębski Węgiel: Louati, Wiśniewski, Kampa, Al Hachdadi, Gladyr, Fornal, Popiwczak (libero)

Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Drzyzga, Jendryk, Butryn, Cebulj, Taht, Potera (libero)