2020-09-19 21:51:13

Bezbramkowy remis Stali Stalowa Wola z Lewartem Lubartów

Ekipa ze Stalowej Woli nie tak wyobrażała sobie dzisiejsze starcie z beniaminkiem. Zespół dowodzony przez Szymona Szydełko zremisował z Lewartem, a kibice nie zobaczyli bramek.

Stal Stalowa Wola po zwycięstwie nad Wisłoką Dębica chciała pójść za ciosem i dziś także sięgnąć po trzy punkty. Do hutniczego miasta przyjechał Lewart Lubartów, a więc beniaminek rozgrywek 3 ligi gr. IV, który w minionej kolejce zremisował z rezerwami Cracovii. Faworytem tego starcia byli więc zielono-czarni.

Miejscowi od pierwszych minut chcieli potwierdzić swoją wyższość i rozpoczęli ataki na bramkę rywala. Stalówka często przebywała połowie Lewartu i starała się oddawać strzały. Najpierw swoją próbę miał Michał Fidziukiewicz, a następnie poprawił Piotr Mroziński. Nadal jednak było 0-0.

Zespół z Lubartowa nie zamierzał być dłużny i po chwili groźny strzał na bramkę oddał Arkadiusz Maksymiuk, ale czujny w bramce był Maciej Siudak. Gospodarze mieli swoje okazje, jednak ten nie znajdywały drogi do siatki beniaminka. W końcówce pierwszej połowy groźnie uderzał Rafał Surmiak, ale wynik do przerwy już nie uległ zmianie.

Stal w drugiej odsłonie nadal starała się mieć więcej z gry i częściej była przy piłce. Swoich szans próbował popularny "Fidziu", ale cały czas było 0-0. W 59. minucie futbolówka znalazła się w siatce Lewartu, ale sędzia nie uznał tej bramki, bowiem dopatrzył się faulu na jednym z piłkarzy gości.

Beniaminek także miał swoje okazje i w 67. minucie mógł wyjść na prowadzenie. Konrad Szczotka mógł otworzyć wynik dzisiejszego starcia, ale uderzył niecelnie. Stal nie zamierzała być dłużna i po chwili Lewartowi zrewanżował się Rafał Surmiak.

Zielono-czarni bardzo chcieli zdobyć komplet oczek, jednak goście skutecznie się bronili. Gospodarze mogli objąć prowadzenie w samej końcówce, a szansę miał Przemysław Stelmach, lecz niecelnie uderzał głową. Gole w tym meczu ostatecznie nie padły, a obie ekipy po końcowym gwizdku dopisały sobie po punkcie.