2020-09-19 18:46:35

Karpaty Krosno po dwóch golach Szymona Dziadosza pokonały Lechię Sędziszów Małopolski

Dublet Szymona Dziadosz (na zdjęciu) dał komplet oczek Karpatom (fot. Radosław Kuśmierz)
Krośnianie po remisie z ekipą Startu liczyli dziś na zwycięstwo. Beniaminek postawił jednak trudne warunki, ale ostatecznie to gospodarze cieszyli się z wygranej.

Karpaty Krosno w minionej kolejne podzieliły się punktami ze Startem Pruchnik, co można było uznać za niemałą niespodziankę. Dziś podopieczni Dariusza Liany chcieli zmazać plamę za ten remis, a najlepszym na to sposobem byłaby wygrana. Na ich drodze stanęła Lechia Sędziszów Małopolski, która tydzień temu wysoko przegrała z rezerwami Stali Mielec.

Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty, a obie drużyny za wszelką cenę chciały tego dnia wygrać. Zarówno jedni i drudzy mieli okazje do zdobycia gola, lecz te nie znajdywały drogi do siatki. Do przerwy kibice zgromadzeni na obiekcie przy Legionów 6 nie zobaczyli bramek.

Te padły dopiero w samej końcówce spotkania. Wynik otworzył Szymon Dziadosz i dzięki niemu Karpaty na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry prowadziły 1-0. Po chwili był jednak remis, a z gola cieszył się Jakub Makuch. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych, a konkretnie ponownie do Dziadosza, który ustalił rezultat starcia.

1-0 Szymon Dziadosz (80)
1-1 Jakub Makuch (90)
2-1 Szymon Dziadosz (90)