https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-09-12 21:38:12

Orzeł Przeworsk w debiucie Pawła Załogi zremisował z Głogovią Głogów Małopolski

fot. Mieczysław Turczyn
fot. Mieczysław Turczyn
Zespół z Przeworska ugrał oczko w starciu z czołową ekipą ligi. Beniaminek do dzsiejszego meczu przestępował z nowym trenerem i poniekąd liczył na efekt nowej miotły.
 
Orzeł Przeworsk w dzisiejszym meczu liczył na przelamanie, jednak zadanie łatwe nie było. Na teren beniaminka przyjechała Głogovia Głogów Małopolski, która zamierza walczyć o pierwszą ósemkę. Przy Budowlanych 9 liczono na efekt nowej miotły, bowiem dziś na ławce trenerskiej biało-czerwonych debiutował Paweł Załoga.
 
Gospodarze zagrali bardzo ambitnie, jednak od 24. minuty przegrywali. Jakub Kądziołka dośrodkowywał w szesnastkę, a tam niefortunnie interweniował Patryk Andreasik, który skierował piłkę do własnej siatki. To jednak nie podłamało Orła, który błyskawicznie chciał odrobić straty.
 
Przeworszczanie zaczęli coraz częściej bywać przy piłce i stwarzać sobie sporo okazji. Niestety, brakowało skuteczności i żadna z szans nie znalazła drogi do bramki. Do przerwy więcej goli już nie padło i w lepszych humorach na nią schodziła Głogovia. Orzeł jednak nie zamierzał się poddawać.
 
Podopieczni Pawła Załogi po zmianie stron ruszyli do ataku z chęcia strzelenia gola. Okazje mieli Piotr Boratyn i Marcin Dec, ale wciąż było 0-1. Ekipa z Głogowa Małopolskiego także miała swoje szanse, a wynik podwyższyć mógł Jakub Kądziołka. Beniaminek w końcu dopiął swego w 90. minucie, a do siatki trafił Karol Wilk, który tym samym ustalił wynik meczu.
 
 
0-1 Patryk Andreasik (24-samobójcza)
1-1 Karol Wilk (90)
 
Orzeł Przeworsk: Mikus – Broda, Pikuła, Andreasik, Salwach – Najsarek (55. Dec), Obłoza, Flis, Wilk – Czyrny, Bednarz (55. Boratyn)
 
Głogovia Głogów Małopolski: Lipka – Bożek, Hus, Brogowski, Kłak (87. Delekta), Halat (80. Tarała), Pałys-Rydzik (84. Codello), Chamera, Kądziołka – Pyrdek, Szymański (90. Hajkowski)
 
Żółte kartki: Czyrny, Boratyn - Bożek, Kądziołka
 
Sędziował: Arkadiusz Tomasiewicz (Dębica)

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij