2020-09-11 20:40:04

STS Sanok postraszył mistrza Polski. GKS Tychy minimalnie lepszy

Hokeiści Ciarko STS Sanok przegrali 2:3 z GKS-em Tychy w meczu 1. kolejki Polskiej Hokej Ligi. Podkarpacki zespół postawił mistrzowi Polski trudne warunki, ale ostatecznie musiał uznać wyższość tyszan.

Kibice hokeja w Sanoku na powrót swojej drużyny do Polskiej Hokej Ligi czekali aż cztery lata i z pewnością nie mogą być rozczarowani. Drużyna Ciarko STS Sanok przegrała wprawdzie z GKS-em Tychy, ale aktualny mistrz Polski był zdecydowanym faworytem tego starcia, a sanoczanie pokazali się z naprawdę dobrej strony.

Jako pierwsi do bramki trafili gracze STS-u Sanok. Prowadzenie podkarpackiej drużynie dał w 12. minucie Yauheni Kameneu, a krążek dogrywał mu Jakub Bukowski. Pierwsza tercja zakończyła się wygraną gospodarzy 1:0.

Druga tercja padła łupem gości, którzy również wygrali ją jednym golem. Hokeiści GKS-u Tychy do wyrównania doprowadzili w 31. minucie po strzale Alexandra Szczechury (asysta Christiana Mroczkowskiego).

Najwięcej emocji kibicom przyniosła tercja numer trzy w której oglądali aż trzy bramki. Najpierw prowadzenie gościom dał Christian Mroczkowski, ale już 20 sekund później do wyrównania doprowadził Eetu Elo wykorzystując rzut karny.

Niestety dla gospodarzy w 52. minucie bramkę na wagę zwycięstwa dla GKS-u Tychy zdobył Ladislav Havlik, który wykorzystał dogranie Radosława Galanta.

CIARKO STS SANOK - GKS TYCHY 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

1:0 (11:06) Yauheni Kameneu (Jakub Bukowski - Eetu Elo)
1:1 (30:24) Alexander Szczechura (Christian Mroczkowski - Michael Cichy)
1:2 (50:04) Christian Mroczkowski (Pete Novajovsky - Ladislav Havlik)
2:2 (50:27) Eetu Elo (rzut karny)
2:3 (51:45) Lafislaw Havlik (Radosław Galant)