2020-07-29 19:07:51

Siedem bramek w Sędziszowie Małopolskim. Lechia wygrała pierwszy mecz po powrocie do 4 ligi

foto. Patryk Górecki
Piłkarze Lechii Sędziszów Małopolski wygrali pierwsze spotkanie po powrocie do IV-ligi. Podopieczni Jakuba Słomskiego pokonali 4:3 Resovię II Rzeszów po bramkach Aleksandra Czółno, Kamila Potwory i Szymona Urbaniaka. Dla gości na listę strzelców wpisali się Kacper Bomba, Karol Cholewa oraz Filip Mikrut.

W pierwszej kolejce piłkarze Lechii Sędziszów Małopolski musieli uznać wyższość Piasta Tuczempy, zaś Resovia II Rzeszów zremisowała bezbramkowo ze Startem Pruchnik. Podopieczni Jakuba Słomskiego mieli ochotę na dopisanie pierwszego zwycięstwa po powrocie do IV-ligi.

Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy już w 8. minucie po trafieniu Karola Cholewy objęli prowadzenie. Chwila euforii trwała niedługo, bo już w 30. minucie na tablicy wyników było 2:1 dla gospodarzy. Najpierw karnego wykorzystał Aleksander Czółno, a minutę później strzelił Kamil Potwora. Jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę za faul w polu karnym wyłapał bramkarz Resovii i drugą jedenastkę wykorzystał Czółno.

Po zmianie stron Lechia dalej punktowała swojego rywala i wynik na 4:1 podwyższył, sprowadzony latem Szymon Urbaniak. Rezerwy Resovii dzielnie walczyły i postanowiły odrabiać straty - najpierw na 4:2 trafił Kacper Bomba, a w doliczonym czasie gry kontaktową bramkę zdobył Filip Mikrut Ostatecznie na więcej nie było stać przyjezdnych i mecz zakończył się wynikiem 4:3.

1-0 Karol Cholewa (8)
1-1 Aleksander Czółno (26, rzut karny)
2-1 Kamil Potwora (27)
3-1 Aleksander Czółno (41)
4-1 Szymon Urbaniak (56)
4-2 Kacper Bomba (64)
4-3 Filip Mikrut (90+)