2020-07-29 18:49:43

Karpaty Krosno bez problemów pokonały Błękitnych Ropczyce

Zespół z Krosna po efektownym zwycięstwie w Przemyślu, chciał pójść za ciosem. Karpaty chciały dziś zainkasować kolejny komplet oczek i to im się udało.

Karpaty Krosno po świetnej inauguracji 4-ligowego sezonu 2020/21, chcieli pójść za ciosem w dzisiejszym meczu domowym z Błękitnymi Ropczyce. Spotkanie od pierwszych minut było jednak wyrównane, a obie ekipy próbowały stworzyć sobie klarowne okazje.

Kibice zgromadzeni na stadionie przy Legionów 6 z niecierpliwością oczekiwali na pierwszego gola. Ten padł dopiero rzutem na taśmę przed przerwą, a indywidualną akcję wykończył Karol Czelny. Gospodarze w doskonałych nastrojach schodzili na 15-minutowy odpoczynek.

Po zmianie stron, apetyty podopiecznych Dariusza Liany były coraz większe, wobec czego rozpoczęli oni poszukiwania gola numer dwa. Te okazały się owocne, a zakończyły się w 55. minucie. Wtedy to z jedenastu metrów do siatki trafił Karol Knap, podwyższając tym samym prowadzenie swojej ekipy.

Karpaty nie zamierzały na tym poprzestawać, choć Błękitnym marzyło się się zmniejszenie strat. Jak się jednak okazało, zwyciężyła opcja krośnian. Biało-niebiescy w samej końcówce zdobyli bramkę na 3-0, a jej autorem był Karol Wajs, który tym samym ustalił wynik meczu.

1-0 Karol Czelny (45)
2-0 Karol Knap (50-rzut karny)
3-0 Karol Wajs (88)