2020-07-19 19:37:10

Stal Rzeszów pokazała charakter! Wyjazdowy remis z Górnikiem Łęczna

Stal Rzeszów zremisowała w Łęcznej 2-2 (fot. stalrzeszow.pl / archiwum)
Piłkarze Stali Rzeszów zremisowali 2-2 w wyjazdowym meczu z liderem, Górnikiem Łęczna. Rzeszowianie dwukrotnie przegrywali, ale udało im się odrobić straty.

Stal Rzeszów rozpoczęła to spotkanie najgorzej jak mogła. Już w 2. minucie meczu po nieudanym ataku Stali gospodarze przejęli piłkę. Po szybkiej kontrze celnym strzałem popisał się Paweł Wojciechowski dając prowadzenie Górnikowi Łęczna.

Podopieczni Marcina Wołowca na szczęście odpowiedzieli bardzo szybko. W 5. minucie meczu podanie ze środka pola od Piotra Głowackiego otrzymał Damian Michalik, który będąc sam na sam pokonał Adriana Kostrzewskiego.

Gracze Górnika Łęczna ponownie na prowadzenie mogli wyjść już w 24. minucie, gdy groźnie główkował Adrian Midzierski. Piłka po jego uderzeniu minimalnie jednak minęła słupek bramki Gerarda Bieszczada.

Kilka minut później miejscowi już dopięli swego. Po uderzenie z linii pola karnego do siatki trafił Adrian Cierpka i to Górnik znów był na prowadzeniu. Do przerwy rzeszowianie przegrywali w Łęcznej 1-2.

Chwilę po stron świetną okazję na podwyższenie mieli gracze Górnika Łęczna. Na bramkę Gerarda Bieszczada uderzał Aron Stasiak, a golkper Stali z wielkim trudem wybił piłkę na rzut rożny.

Przez dłuższy okres gry to miejscowi byli stroną przeważającą, ale z ich ataków niewiele wynikało. Za to 72. minucie skutecznym zagranem z rzutu wolnego popisał się Wojciech Reiman, który zagrał na głowę Damiana Kostkowskiego, a ten wpakował futbolówkę do siatki dając wyrównanie Stali Rzeszów.

Do końca spotkanie wynik nie uległ już zmianie. Rzeszowianie wywalczyli bardzo cenny punkt na boisku lidera, który przedłuża ich nadzieje na awans do strefy barażowej. By to się stało Stal Rzeszów musi za tydzień nie tylko wygrać ze Skrą Częstochowa, ale też liczyć na potknięcie Olimpii Elbląg w wyjazdowym pojedynku z Garbarnią Kraków.

1-0 Paweł Wojciechowski (2)
1-1 Damian Michalik (5)
2-1 Adrian Cierpka (31)
2-2 Damian Kostkowski (72)

Górnik Łęczna: Adrian Kostrzewski - Paweł Sasin, Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Leandro, Michał Goliński (77. Dominik Lewandowski), Adrian Cierpka, Marcin Stromecki, Paweł Wojciechowski (86. Igor Korczakowski), Aron Stasiak, Bartosz Śpiączka.

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad - Radosław Sylwestrzak, Damian Kostkowski, Łukasz Góra, Piotr Głowacki (67. Dariusz Jarecki), Damian Michalik, Sławomir Szeliga, Błażej Szczepanek, Wojciech Reiman, Wiktor Kłos (68. Patryk Plewka), Artur Pląskowski.

Sędziował: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Żółte kartki: Śpiączka - Kłos, Szczepanek, Reiman.