2020-07-19 23:38:00

Okręgowy Puchar Polski: Sokół Sieniawa pokonał Wólczankę Wólka Pełkińska w finale!

Sokół Sieniawa wygrał z Wólczanką Wólka Pełkińska w finale okręgowego Pucharu Polski. (fot. archiwum)
Sokół Sieniawa okazał się lepszy od Wólczanki Wólka Pełkińska w meczu finałowym regionalnego Pucharu Polski w okręgu Jarosław. Podopieczni Ryszarda Kuźmy wygrali 3-2.

Spotkanie pomiędzy Sokołem Sieniawa a Wólczanką Wólka Pełkińska miało się odbyć tydzien temu, ale na prośbę ekipy z Sieniawy zostało przełożone o tydzień. Powodem były braki kadrowe w ekipie prowadzonej przez Ryszarda Kuźmę. Zgodę na przeniesienie meczu na inny termin wydały władze Wólczanki.

Tym razem Sokół zebrał skład i mecz mógł się odbyć, choć kadra ekipy z Sieniawy nie jest przesadnie szeroka. W pierwszym kwadransie obaj rywale skupili się na obronie. Pierwsze klarone sytuacje stowrzyli sobie przyjezdni, ale to piłkarze Daniela Myśliwca wyszli na prowadzenie w 42. minucie spotkania. Rzut karny skutecznie wykonał Krzysztof Pietluch. Dwie minuty później w Wólce Pełkińskiej był remis. Gola do szatni dla Sokoła zdobył Daquan King

Zaledwie trzy minuty po zmianie stron to przyjezdni byli na prowadzenie. Tym razem gola zdobył Kacper Drelich. Po tej bramce to piłkarze Kuźmy zyskali animuszu i mieli kolejne okazje do zdobycia bramek. Jednak futbolówka nie chciała wpaść do bramki strzeżonej przez Oskara Kubika. Dwadzieścia minut przed końcem meczu piłkę ręką w polu karnym zagrał Mateusz Podstolak i goście otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Drelich i zdobył swoją drugą, a trzecia dla Sokoła Sieniawa bramkę.

Gol ten pobudził Wólczankę Wólka Pełkińska do ataków, jednak dobrze spisywała się defensywa przyjezdnych. Dopiero w doliczonym czasie gry kontaktowego gola strzelił Podstolak. Ostatecznie to Sokół Sieniawa sięgnął po okręgowy Puchar Polski. Trzecioligowiec tym samym awansował do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Tam zmierzą się z Karpatami Krosno. Mecz odbędzie się w Krośnie 5 sierpnia.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Sokół Sieniawa 2-3 (1-1)

1-0 Krzysztof Pietluch (42-rzut karny)
1-1 Daquan King (44)
1-2 Kacper Drelich (48)
1-3 Kacper Drelich (70-rzut karny)
2-3 Mateusz Podstolak (90)