2020-07-19 22:49:20

Okręgowy Puchar Polski: Karpaty Krosno ograły Ekoball Stal Sanok

Karpaty Krosno nie miały problemów z pokonaniem Ekoball Stali Sanok. (fot. Konrad Kwolek)
Karpaty Krosno wyraźnie pokonały Ekoball Stal Sanok w finale okręgowego Pucharu Polski i zagrają na szczeblu wojewódzkim. Ten mecz to był ostatni test mecz dla obu ekip przed startem sezonu 2020/21 w 4 lidze podkarpackiej.

Spotkanie finałowe Regionalnego Pucharu Polski w okręgu Krosno pomiędzy Ekoball Stalą Sanok a Karpatami Krosno rozpoczęło się z 1,5 godzinnym opóźnieniem. Spowodowane to było ulewą jaka przeszła nad Sanokiem. Mecz pierwotnie zaplanowany na 19:00 rozpoczął się o godzinie 20:30.

Pomimo opóźnienia z powodu prac murawa na stadionie w Sanoku pozostawiała wiele do życzenia. W niektórych miejscach stała woda.

Spotkanie lepiej rozpoczęli podopieczni Dariusza Liany. Goście mieli przewagę, którą udokumentowali trafieniem Karola Czelnego. Prawoskrzydłowy Karpat otrzymał prostopadłe podanie od Bartłomieja Wojtasika i nie miał problemów z pokonaniem Piotra Krzanowskiego. Po tej bramce do ataków rzucili się gospodarze, ale na nie wiele się to zdawało.

W 28. minucie strzelec pierwszej bramki został sfaulowany w polu karnym i arbiter "wskazał na wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Karol Knap i Krzanowski skapitulował po raz drugi. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa niedzielnego meczu.

Po zmianie stron ponownie sanoczanie ruszyli do ataków, jednak dobrze dysponowany był tego dnia Mateusz Krawczyk. Bramkarz Karpat Krosno wykazał się serią obron zaraz na początku drugiej połowy.

Osiemnaście minut przed końcem było w zasadzie po meczu. Piłkę w środkowej części boiska przejął Szymon Dziadosz i podał piłkę do Roberta Kozubala. Napastnik Karpat wrzucił w pole karne do niepilnowanego Dominika Kowalskiego. Ten oddał strzał, ale zbyt lekki. Piłka  trafiła pod nogi Dawida Króla, który z najbliższej odległości zdobył trzecią bramkę dla Karpat.

Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło. Mecz ten był ostatnim sprawdzianem dla obu ekip przed startem sezonu 2020/21 w 4 lidze podkarpackiej. Karpaty Krosno wygrały 3-0 i zdobyły puchar, trzy tysiące złotych oraz awansowali do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski. Tam zmierzą się z Sokołem Sieniawa. Mecz ten zaplanowano na 5 sierpnia.

Ekoball Stal Sanok - Karpaty Krosno 0-3 (0-2)

0-1 Karol Czelny
0-2 Karol Knap (28-rzut karny)
0-3 Dawid Król (72)