2020-01-25 13:34:08

Sparing: Piast Tuczempy - Łada Biłgoraj 4-2

Piast wygrał w pierwszym sparingu (fot. Radosław Kuśmierz)
Ekipa Marka Strawy rozpoczęła sparingowe granie i dziś podejmowała ekipę z Lubelszczyzny. Pomarańczowo-czarni zaaplikowali jej aż cztery gole.

Piast Tuczempy rozegrał dziś pierwszy sparing w zimowym okresie przygotowawczym. Rywalem popularnych "Pastunek" była Łada 1945 Biłgoraj, która na codzień gra w czwartej lidze lubelskiej. Podopieczni Marka Strawy wygrali to starcie w stosunku 4-2.

Jako pierwsi na prowadzenie, wyszli zawodnicy z Lubelszczyzny, a miało to miejsce tuż przed przerwą. To widocznie podrażniło pomarańczowo-czarnych, jednak nie starczyło im już czasu w pierwszej odsłonie. Co się odwlecze, to jednak nie uciecze i w 51. minucie do wyrównania doprowadził Jakub Kloc.

Sytuacja ta podbudowała gospodarzy, którzy 8 minut później wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Mateusz Buczkowski. Piast się nie zatrzymywał i na 3-1 w 68. minucie podwyższył Łukasz Tyrawski. Łada chciała zmniejszyć straty i to jej się udało 120 sekund później.

Ostateczny cios należał jednak do Piastunek, a wykonał go Jakub Kloc, który na kwadrans przed końcem starcia, ustalił wynik spotkania.

Piast Tuczempy - Łada 1945 Biłgoraj 4-2 (0-1)