2022-10-15 18:22:58

Sokół Nisko lepszy od Wólczanki Wólka Pełkińska. Padło aż siedem bramek

Sokół Nisko na pięć minut przed końcem spotkania zapewnił sobie zwycięstwo nad Wólczanką Wólka Pełkińska. Goście od 71.minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak jeden z zawodników obejrzał czerwony “kartonik”.

To była niebywale zacięta walka. Już w 10. minucie wynik otworzyła Wólczanka Wólka Pełkińska, a konkretnie Kacper Benc. Na wyrównanie ze strony Sokoła Nisko trzeba było poczekać kilkanaście - do remisu doprowadził Bartłomiej Gnatek. Remisowy rezultat nie utrzymał się jednak zbyt długo, waleczni goście szybko odpowiedzieli zdobywając dwie bramki w przeciągu 10 minut - najpierw za sprawą Kacpra Benca, a później Filipa Muchy

Gracze Sokoła Nisko nie zamierzali jednak odpuścić i jeszcze przed przerwą odrobili jedną bramkę straty. Na listę strzelców wpisał się Adrian Chamera i było już tylko 2-3.

Druga połowa zapowiadała się niezwykle ciekawie i nie rozczarowała, choć na prawdziwe emocje kibicom przyszło czekać aż do samej końcówki. Najpierw, w 74. minucie, z boiska wyrzucony został Filip Mucha, który zobaczył drugi żółty kartonik.

Niedługo później do wyrównania doprowadził Piotr Młynarczyk, ale to nie było ostatnie słowo Sokoła. W ostatniej minucie pojedynku zwycięskiego gola strzelił Michał Mistrzyk zapewniając zwycięstwo miejscowym.

4-3 Michał Mistrzyk (90)

Sokół Nisko: Stróż - Gnatek, Stępień, Bigas, Pyryt, Szewczyk, Chamera, Toś (60. Serafin), Dziopak (89. Buczek), Młynarczyk (90+1. F. Moskal), Mistrzyk.

Wólczanka Wólka Pełkińska: Krasnopolski - Harapko, Sasano, Gliniany, Vakhovych (85. Londono), Makarski, Mucha, Kędzior (78. Szczepanik), Tymchuk (46. Kubrak), Benc (70. Woźniak), Pietluch.

Sędziował: Karol Jezuit (Dębica).
Żółte kartki: Bigas, Toś - Mucha.
Czerwona kartka: Mucha (74, druga żółta)