2022-10-14 20:06:00

PGE FKS Stal Mielec znów zwycięska! Tym razem ograli na wyjeździe Koronę Kielce

PGE FKS Stal Mielec wygrała trzeci mecz z rzędu! (fot. Radek Kuśmierz)
PGE FKS Stal Mielec wygrała po raz trzeci z rzędu! Tym razem piłkarze Adama Majewskiego ograli na wyjeździe 2-0 Koronę Kielce. Czy to koniec Leszka Ojrzyńskigo?

PGE FKS Stal Mielec już po pięciu minutach gry prowadziła z Koroną Kielce. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Krystian Getinger. Najwyżej do piłki wyskoczył Mikołaj Lebedyński i zgrał na głowę Mateusza Matrasa. Ten ostatni wpakował futbolówkę do siatki. W 9. minucie goście zdobyli drugą bramkę, ale po analizie VAR gol Piotra Wlazły został anulowany.

Po niemal pół godzinie gry doskonałą okazję do zdobycia bramki mieli podopieczni Leszka Ojrzyńskiego. Jakub Łukowski wpadł w pole karne gości i oddał mocny strzał w stronę dłuższego słupka bramki Bartosza Mrozka. Jednak górą okazał się bramkarz Stali Mielec. Jeszcze dobijać próbował Dalibor Takać, ale jego uderzenie zblokował Kamil Kruk.

W drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy na uderzenie z dystansu zdecydował się Said Hamulić. Holender kapitalnym strzałem z około 25 metrów pokonał Konrada Forenca i goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

W drugiej połowie kielczanie dążyli do odrobienia strat, ale nie potrafili stworzyć sobie żadnej groźnej sytuacji do zdobycia bramki. Warto odnotować, że podopieczni Adama Majewskiego kończyli spotkanie w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartką został ukarany Mateusz Matras. W pierwszym momencie arbiter pokazał mu żółty "kartonik", ale po analizie VAR zdecydował się wyrzucić Matrasa z boiska.

0-1 Mateusz Matras (5)
0-2 Said Hamulić (45+2)