2022-10-15 17:12:28

Siarka Tarnobrzeg pokonała na wyjeździe Pogoń Siedlce

Siarka Tarnobrzeg okazała się lepsza w starciu wyjazdowym z Pogonią Siedlce i wygrała 2-1. Siedlczanie od 70.minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak jeden z ich zawodników obejrzał czerwony “kartonik”.

Punktualnie o 15 w Siedlcach rozpoczął się mecz 15.kolejki eWinner 2.ligi, w którym Pogoń Siedlce podjęła na własnym stadionie Siarkę Tarnobrzeg. Na pierwsze trafienie w tym spotkaniu trzeba było poczekać niemal do przerwy. Prowadzenie ekipie Łukasza Becelli dał Dawid Bałdyga w 44.minucie. Kamil Adamek świetnie zgrał do młodzieżowca, a ten zamienił swój strzał na bramkę.

Pogoń nie dość, że przegrywała, to przysporzyła sobie kolejnych kłopotów. W 70.minucie czerwoną kartkę za faul otrzymał ich obrońca- Tomasz Lewandowski, a Siarka od tego czasu mogła wykorzystać przewagę gospodarzy. Tak też się stało. Siedem minut później do siatki siedlczan futbolówkę wpakował Hiszpan- Ivan Agudo, który otrzymał prostopadłe zagranie od Adamka i zamienił precyzyjnym strzałem okazję na gola.

Przeciwnicy tarnobrzeżan załapali kontakt na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem. Otrzymali szansę w postaci rzutu karnego, który początkowo wybronił Wojciech Muzyk, jednak przy dobitce był już bezradny. Pozytywny wynik dla Siarki utrzymał się do końca spotkania i to oni wrócą do siebie z cennymi punktami.

0-1 Dawid Bałdyga (44)

0-2 Ivan Agudo (77)

1-2 Cezary Demianiuk (81)

Pogoń: Kikolski, Fiedosewicz, Wichotwski, Lewandowski, Misiak, Bujalski, Dzięcioł, Piotrowski, Kołoczek, Demianiuk, Szuprytowski.

Siarka: Adamek, Bałdyga, Yatsenko, Sulkowski, Hrnciar, Kaliniec, Cichocki, Stefanik, Bieniarz, Bierzało, Muzyk.