2022-10-15 22:03:00

Stal II Mielec wygrała z Lechią Sędziszów Małopolski

Rezerwy PGE FKS Stal Mielec rozegrały kolejny mecz IV ligi podkarpackiej. Tym razem przyszło im się mierzyć z Lechią Sędziszów Małpolski. Biało-niebiescy wygrali to spotkanie 3-1.

Stal II Mielec mecz zagrała w bardzo młodym składzie, co tę drużynę charakteryzuje. Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać, bo już w 23. minucie wynik spotkania otworzył David Poreba.

Ten zawodnik od kilku meczu pokazuje się w bardzo dobrej formie i z pewnością we wtorek będzie miał okazje zagrać w pierwszej drużynie podczas meczu pucharowego z Piastem Gliwice. Mecz był bardzo zacięty. Długo na podwyższenie wyniku nie musielibyśmy czekać, bo po kolejnych dziesięciu minutach wynik podwyższył Krystian Kardyś.

Szybka odpowiedź nastąpiła też w drużynie gości, piłkę do bramki wpakował Kamil Słoma w 39. minucie. Do przerwy rezerwy Stal Mielec schodziły z pozytywnym nastawieniem na dalszą część meczu. Druga połowa zaczęła się od groźnych ataków Lechii Sędziszów Małopolski.

Jednak wynik meczu długo się nie zmieniał. W doliczonym czasie gry mecz zamknął zmiennik Gabriel Majocha. Pod koniec meczu jeden z graczy Lechii został ukarany czerwoną kartką. Rezerwy ekstraklasowicza odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu.

Dzisiejszy mecz nie był dla nas łatwy. Mimo tego, że drużyna Lechii jest beniaminkiem to znajduję się wyżej od nas w tabeli. Przygotowywaliśmy się do spotkania z pozytywnym nastawieniem po poprzednich zwycięstwach oraz koncentracją, bo wiemy jak ważne jest dla nas zdobywanie kolejnych punktów - mówił Konrad Guca na łamach oficjalnej strony klubu.

1-0 David Poręba (23)
2-0 Krystian Kardyś (33)
2-1 Kamil Słoma (39)
3-1 Gabriel Majocha (90)