2022-10-16 09:10:19

Eurobud JKS Jarosław pokonał holenderski Cabooter Venlo i awansował w EHF Cup

Eurobud JKS Jarosław zagra w trzeciej rundzie europejskiego pucharu EHF Cup! Jarosławianki w rewanżu wygrały z holenderskim Cabooter Handbal Venlo 36-30. Kolejna seria gier na arenie europejskiej rozpocznie się dla JKS-u na poczatku grudnia.

Determinacja Eurobud JKS-u Jarosław była widoczna przez całe spotkanie. Czarno-niebieskie miały tylko  jedno zadanie. Odrobić z nawiązką dwubramkową stratę z pierwszego meczu z Cabooter Handbal Venlo. To wyzwanie zostało w stu procentach wykonane, bowiem jarosławianki już od samego początku starcia pokazywały przewagę nad przeciwniczkami.

Wiele można zawdzięczać także świetnej w bramce Weronice Kordowieckiej, która popisywywała się skutecznością. Do przerwy JKS prowadził pięcioma bramki i z dużym spokojem mógł podejść do drugiej części, gdyż taki rezultat dawał na tym etapie awans. Ważna była jedynie czujność w obronie i podtrzymanie celności.

Początek drugiej połowy wyglądał znakomicie. Małgorzata Trawczyńska i Aleksandra Dorsz swoimi rzutami sprawiły, że jarosławianki odskoczyły na kolejne dwa oczka, a w sumie już siedem. Niestety kilka minut później zabrakło skupienia, a decyzje sędziów nie były do końca trafne dla ekipy z nad Sanu. Venlo w pięć minut odrobiło cztery punkty za sprawą mocnej Sharon Grummel. Mimo tych kilku nerwowych chwil, Eurobud JKS odbudował się w końcówce i dołożył kilka punktów przewagi, co w rezultacie dało zwycięski wynik i możliwość dalszej gry w pucharze.

Zawodniczką meczu została znakomita bramkarka, Weronika Kordowiecka, która odnotowała 39% skuteczności.

Cabooter HandbaL Venlo - Eurobud JKS Jarosław 30-36 (11-16)
Cabooter: Buckers, Tacken, Rovers – Steenbakkers 4, Konings, Vaessens, Zijlmans 1, Smolenaers 2, Flipsen, Geurts 1, Heebing, van Katwijk, de Swart 5, Kruijswijk 7, Grummel 9, Beljon. Trener Robin Gielen.

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Dorsz 3, Trawczyńska 7, Matuszczyk 6, Volovnyk 5, Gliwińska 3, Nestsiaruk 3, Mokrzka, Zimny 2, Smolinh 6, Strózik, Kozimur 1. Trener Reidar Moistadt