2022-10-04 22:10:18

Klasa O Stalowa Wola: Dziewiąte zwycięstwo z rzędu, Sokół Kamień odjeżdża rywalom [Podsumowanie 9. kolejki]

Sokół Kamień zanotował kolejne pokaźne zwycięstwo i zaczyna odjeżdżać rywalom. Bardzo wysoko wygrały również rezerwy Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowa Wola. Bez punktów wciąż pozostaje Unia Nowa Sarzyna.

Sokół Kamień - KS Jarocin

Lider nie zatrzymuj się i kontynuuje sezon z dziewiątym zwycięstwem na koncie. Tym razem wyższość rywali musiał uznać KS Jarocin, który został pokonany aż 8-0. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 6-0. Pierwszą bramkę w 5. minucie zdobył Tomasz Konefał, który nie dał szans bramkarzowi z bardzo bliskiej odległości do bramki.

Kolejne trafienia dołożyli Krystian Błajda, Marcin Dec i Eryk Sarzyński. W 33. minucie było już 5-0 za sprawą Kacpra Piechniaka, który mocnym uderzeniem zza pola karnego umieścił futbolówkę w bramce. Jeszcze przed przerwą jedną bramkę dołożył Artur Łuczak i już po pierwszych 45. minutach zwycięstwo Sokoła było praktycznie przesądzone.

Po zmianie stron miejscowi dołożyli jeszcze dwie bramki. Najpierw praktycznie do pustej bramki trafił Marcin Dec, a w końcówce Kacper Piechniak dopełnił formalności po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Olimpia Pysznica - Stal Nowa Dęba

Olimpia Pysznica zremisowała ze Stalą Nowa Dęba 1-1, wynik spotkania ustaliły ostatnie minuty meczu. Co ciekawe żadna z drużyn nie trafiła do bramki przeciwnika, a oba trafienie które oglądaliśmy to bramki samobójcze.

W 13. minucie do własnej bramki trafił Patryk Osiński z Olimpii. Wyrównanie nastąpiło dopiero około 94. minuty, kiedy równie pechowo futbolówkę do własnej bramki wpakował Wojciech Dudek.

Azalia Wola Zarczycka - Transdźwig Stale

Azalia podtrzymała dobrą passę i pokonała Transdźwig Stale 3-0. Przez pierwsze 45. minut nie doczekaliśmy się bramek. Wynik meczu otworzył dopiero w 49. minucie Mikołaj Sypek, a 4 minuty później na 2-0 podwyższył Kamil Kmiotek.

W 80. minucie Sylwester Stańko strzelił kolejną bramkę i przypieczętował czwarte z rzędu zwycięstwo Azalii.

Pogoń Leżajsk - LZS Ździary

Pogoń Leżajsk podzieliła się punktami z LZS-em Ździary. Obie drużyny stworzyły sobie niezłe sytuacje w pierwszej połowie, ale w tej odsłonie bramki nie padły. Wynik spotkania otworzył w 81. minucie Kacper Kobylarz i wyprowadził gości na prowadzenie.

Do wyrównania doprowadził Stanisław Kruk w 89. minucie, kiedy znalazł się blisko bramki i uderzył w długi róg bramki.

Junior Zakrzów - Stal Gorzyce

To spotkanie również zakończyło się remisem. Wynik spotkania otworzył już w 3. minucie Tomasz Świąder, który przelobował bramkarza i umieścił pikę w pustej bramce. Chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2-0.

Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową jeszcze w pierwszej odsłonie tego meczu. Karol Banach uderzył po ziemi i bramkarz Stali skapitulował. Wyrównanie nastąpiło w 65. minucie, kiedy znakomicie uderzona piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Kamil Szweda, a ten nie dał szans bramkarzowi rywali i Junior Zakrzów doprowadził do remisu.

Stal II Stalowa Wola - KP Tanew Wólka Tanewska

Druga drużyna Stali Stalowa Wola odniosła pokaźne zwycięstwo i pokonała KP Tanew Wólka Tanewska aż 7-2. Na początku nic nie wskazywało, że goście tak wysoko przegrają. Pierwsza część tego meczu zakończyła się remisem 2-2. Dla Stali strzelali Bartłomiej Maj i Patryk Marut, a dla przyjezdnych Bartłomiej Pałka i Sebastian Pieróg.

Po zmianie stron kluczowa była czerwona kartka, od 47. minuty gospodarze grali w przewadze i całkowicie zdominowali rywali. Dwukrotnie do siatki trafił jeszcze Adrian Czyż i Bartłomiej Maj, a jedną bramkę dołożył Filip Szifer.

Siarka II Tarnobrzeg - ŁKS Łowisko

Wysoko wygrała również druga drużyna Siarki Tarnobrzeg i pokonała ŁKS Łowisko aż 8-0. Gospodarze już w pierwszej połowie wypracowali sobie czterobramkowe prowadzenie. Pierwszą bramkę zdobył Dawid Bałdyga, który z bliskiej odległości mocno uderzył pod poprzeczkę. Ten sam zawodnik jeszcze w pierwszej połowie dołożył drugie trafienie.

Później hat-tricka ustrzelił Hubert Judycki, a po jednej bramce dołożyli Szymon Zwolski, Piotr Cichocki i jeszcze raz Dawid Bałdyga.

San Kłyżów - Unia Nowa Sarzyna

Faktem stała się 9. ligowa porażka Unii Nowa Sarzyna, która zamyka ligową tabelę i nie ma na swoim koncie żadnych punktów. Tym razem San Kłyżów wygrał 4-1.

Pierwszą połowę zdominowali gospodarze i prowadzili trzema bramkami, które strzelili Bartłomiej Madej, Kamil Bąk i Daniel Cichoń. Po przerwie na 4-0 podwyższył Filip Kochan. Honorową bramkę dla Unii zdobył Michał Kusy w 78. minucie.