2022-10-04 19:10:05

Klasa O Rzeszów: Strug Tyczyn zremisował z beniaminkiem, a Sokół awansował na fotel lidera [Podsumowanie 8.kolejki]

Dużo wydarzyło się również w 8. kolejce rzeszowskiej okręgówki. Strug Tyczyn zremisował z Iskrą Zgłobień i stracił miejsce na fotelu lidera. Na pierwszym miejscu zameldował się Sokół Sokołów Małopolski, który wygrał z Sawą Sonina. Na trzecie miejsce awansowały natomiast rezerwy Resovii, które odniosły piąte zwycięstwo z rzędu.

Strug Tyczyn - Iskra Zgłobień

Strug Tyczyn zanotował drugi remis w tym sezonie i musiał pożegnać się z fotelem lidera. Zespół z Tyczyna na własnym boisku zremisował z Iskrą Zgłobień 2-2. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku na pewno byli gospodarze, jednak niespodziewanie po pierwszych 45. minutach przegrywali już 0-2.

Pierwsza bramka padła w 28. minucie, kiedy skutecznie akcję wykończył Sebastian Sitek. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Iskra dobrze rozegrała stały fragment gry, błąd popełnił golkiper miejscowych, a do siatki trafił Patryk Burak.

Piłkarze z Tyczyna przebudzili się w drugiej połowie i za wszelką cenę chcieli zniwelować straty. W 48. minucie błąd popełnił zawodnik gości i w polu karnym zagrał piłkę ręką. Arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na wapno. Z jedenastu metrów pewnie uderzył Kamil Żuczek i zdobył bramkę kontaktową.

Osiem minut przed końcem tego spotkania gospodarze doprowadzili do wyrównania, a piłkę w siatce umieścił Mateusz Wojtanowski. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Sawa Sonina - Sokół Sokołów Małopolski

Po ostatniej kolejce Sokół Sokołów Małopolski awansował na fotel lidera. W niezwykle emocjonującym pojedynku kibice zobaczyli aż siedem bramek. Ostatecznie Sokół pokonał Sawę Sonina 4-3.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 19. minucie, kiedy głową piłkę do bramki skierował Maciej Hajkowicz. Odpowiedź Sokoła była błyskawiczna, bo już minutę później wyrównał Sebastian Rodzeń, który popisał się znakomitym uderzeniem z woleja.

Pięć minut później goście prowadzili już 2-1. Patryk Sobuś minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Prowadzenie Sokoła mógł podwyższyć Konrad Panek, ale nie wykorzystał rzutu karnego.

Po zmianie stron kolejny raz zobaczyliśmy remis. Grający trener Sawy Maciej Grad wykorzystał błąd defensywy Sokoła i strzelił na 2-2. Kolejne dwie bramki ustrzelili goście. Najpierw do siatki trafił Adam Kamiński, a na 4-2 świetnym, mierzonym uderzeniem podwyższył Konrad Panek.

Sawa kolejny raz musiała odrabiać straty, ale było ją stać już tylko na jedną bramkę, którą w 89. minucie zdobył Grzegorz Słonina.

KS Przybyszówka - Resovia II

Resovia z każdym meczem zmienia swoją pozycję w ligowej tabeli. Tym razem "Pasiaki" wygrały piąty raz z rzędu i awansowały na trzecie miejsce.

Rezerwy Resovii pewnie pokonały KS Przybyszówka 3-1. Już w 11. minucie z bliskiej odległości do bramki trafił Łukasz Ostrowski i wyprowadził gości na prowadzenie. Kolejne bramki dla Resovii zdobyli Kacper Szymkiewicz i Jakub Maćkowiak. Obie bramki padły w drugiej połowie, a asystował przy nich Dawid Pieniążek.

Jedyna bramka dla gospodarzy padła w 59. minucie, a jej autorem był Szymon Sokal.

Włókniarz Rakszawa - LKS Wola Dalsza

Włókniarz Rakszawa dopisał kolejne trzy punkty i pokonał LKS Wola Dalsza 4-2. Dla gości była to trzecia porażka z rzędu.

Włókniarz wyszedł na prowadzenie w 14. minucie, kiedy skuteczny strzał głową oddał Adrian Szyszka i była to jedyna bramka w tej odsłonie meczu.

W 47. minucie skuteczny atak wyprowadził Mikołaj Wania i podwyższył na 2-0. W meczu nie brakowało ostrej gry, jednak arbiter był wyjątkowo pobłażliwy. W 79. minucie Włókniarz prowadził już 4-0 a na listę strzelców wpisał się Klaudiusz Dziedzic i kolejny raz Mikołaj Wania.

Zawodnicy Woli Dalszej zaczęli odrabiać straty w końcówce i w ciągu dwóch minut, dwa razy trafili do bramki rywali. Najpierw piłkę do siatki skierował Marcin Pożyczek, a potem futbolówkę do pustej bramki wbił Grzegorz Miś.

Plantator Nienadówka - Błażowianka Błażowa

Znakomicie w ostatnim czasie spisuje się również Błażowianka, która trzeci raz z rzędu zdobyła komplet punktów. Tym razem drużyna z Błażowej na wyjeździe pokonała Plantator Nienadówka 3-1. Goście wyszli na prowadzenie już w 2. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Jakub Woźniak.

Szybko do wyrównania doprowadził Karol Cyrek, który w sytuacji sam na sam podcinką pokonał bramkarza Błażowianki. Tempo meczu nie spadało i w 19. minucie po dograniu Woźniaka do siatki trafił Dominik Grzebyk. W 30 minucie w polu karnym faulował Marcin Szponar, a jedenastkę pewnie wykorzystał Dariusz Róg i zamknął wynik spotkania.

Grodziszczanka Grodzisko Dolne - KS Zaczernie

Na zwycięski szlak wrócił KS Zaczernie i pokonał beniaminka z Grodziska Dolnego aż 5-0. Już po minucie goście wyszli na prowadzenie, a do bramki trafił Kacper Rączka. Chwilę później wynik podwyższył Arkadiusz Guzior.

Przed zakończeniem pierwszej połowy jeszcze jedną bramkę dołożył Kacper Rączka, a potem na listę strzelców wpisał sie Sławomir Śliwa. Wynik spotkania ustalił w 82. minucie Stefan Krężel i przypieczętował okazałe zwycięstwo.

Strumyk Malawa - Orzeł Wólka Niedźwiedzka

W pojedynku sąsiadów z ligowej tabeli lepszy okazał się Strumyk Malawa i zwyciężył 2-1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie, kiedy do siatki rywali trafił Adam Pilip. Orzeł doprowadził do wyrównania pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, a na listę strzelców tym razem wpisał się Piotr Sycz.

W 58. minucie miejscowi dopięli swego. Rzut karny pewnie wykorzystał Paweł Odrzywolski i dał Strumykowi prowadzenie, którego gospodarze nie wypuścili już do ostatniego gwizdka.

Jedność Niechobrz - Leśna Wólka Podleśna

Jedność Niechobrz przełamała serię trzech porażek z rzędu i wysoko pokonała Leśną Wólkę Podleśną aż 5-1.

W 36. minucie rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Dec i po raz pierwszy w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Trzy minuty później ten sam zawodnik mocnym uderzeniem po ziemi podwyższył wynik spotkania.

W 42. minucie z kontrą ruszył Piotr Janda, minął obrońców rywali i ustrzelił bramkę kontaktową. Po zmianie stron ponownie dominowali gospodarze, dla Jedności trafił jeszcze Damian Rak, Marcin Grzebyk i Adam Matuszczak, który mocnym uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w siatce i zamknął wynik meczu.