2022-10-04 13:52:00

Klasa O Dębica: podsumowanie 9. kolejki!

Pewne zwycięstwa faworytów w 9. kolejce dębickiej klasy okręgowej.

Sokis Sparta Chorzelów – MKS Błękitni Ropczyce

Kolejne okazałe zwycięstwo podopiecznych trenera Rafała Rudnego, którzy w tym sezonie zdają się nie mieć sobie równych.

Mecz rozstrzygnął się, co częste w tym sezonie w przypadku starć spadkowicza z 4. Ligi Podkarpackiej z niżej notowanymi rywalami,  już w pierwszej połowie. Do przerwy goście schodzili prowadząc 6-0! Bramki dla Błękitnych w tej części gry strzelali Mateusz Bieniek, Hubert Siepierski, Michał Ogrodnik, Kamil Świętoń oraz dwukrotnie Dawid Zawiślak. Warto dodać, że przy stanie 3-0 Hubert Siepierski nie wykorzystał rzutu karnego.

Druga część meczu to spokojna gra drużyny z Ropczyc, która miała to spotkanie pod kontrolą. Błękitni strzelili jeszcze bramkę w 78. minucie, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Alan Ogrodnik. Gospodarze zdobyli w końcówce meczu bramkę honorową. Do siatki rywali trafił Jakub Weryński.

Podopieczni trenera Piotra Gilara spadli po tej porażce na ostatnie miejsce w tabeli. Błękitnych natomiast już w piątek czeka starcie z innym spadkowiczem, Czarnymi Trześń.

Błękitni Siedlanka – Czarni Trześń

Czarnymi, którzy w takim samym stosunku bramkowym pokonali na wyjeździe beniaminka z Siedlanki.

Mecz ten miał jednak zupełnie inny przebieg, aniżeli starcie rozgrywane w Chorzelowie. W pierwszej części gry podopieczni grającego trenera Mateusza Doparta zaaplikowali gospodarzom tylko jedną bramkę. Jej strzelcem w 13. minucie był Marek Wójciak.

Druga część meczu to już prawdziwy popis gości, którzy do bramki beniaminka trafili jeszcze sześć razy. Strzelanie zaczął w 53. minucie Dawid Maziarz, który niespełna dwie minuty później podwyższył jeszcze prowadzenie. W 75. minucie dla Czarnych trafił Bartosz Mucha, a kilka minut później Mateusz Burghardt. Gospodarze odpowiedzieli golem Dawida Błacha w 85. minucie. W końcówce jednak to rozpędzeni goście dobili jeszcze swoich rywali. Najpierw w 88. minucie hat- tricka skompletował Dawid Maziarz, by minutę później wynik meczu ustalił Mikołaj Mazur.

Czarni awansowali dzięki temu zwycięstwu na trzecią lokatę w ligowej tabeli. W piątek czeka ich natomiast spory test, zagrają bowiem w Ropczycach.

Victoria Czermin – Radomyślanka Radomyśl Wielki

Nie zawiedli wiceliderzy tabeli z Czermina, którzy po ubiegłotygodniowym remisie z Chemikiem, tym razem pewnie, bo 3-0 pokonali Radomyślankę.

Gospodarze na początku spotkania stwarzali zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry i szybkich akcjach skrzydłami. Taka też akcja przyniosła im prowadzenie. W 16. minucie Kamil Dąbek wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali.

Na podwyższenie prowadzenia kibice musieli czekać do 70. minuty, gdy dośrodkowanie mocnym strzałem głową sfinalizował Bartosz Kania. Wynik zawodnicy Victorii ustalili w doliczonym czasie gry za sprawą trafienia Wojciecha Sobonia.

Wisłoka II Dębica – Sokół II Kolbuszowa Dolna

W starciu rezerw trzecioligowej Wisłoki z czwartoligowym Sokołem lepsza okazała się drużyna z Kolbuszowej Dolnej.

Wydawało się, że to gospodarze po dobrym początku meczu będą na boisku stroną przeważającą. W 10. minucie na prowadzenie drużynę z Dębicy wyprowadził Patryk Sysło. Z biegiem czasu to jednak podopieczni trenera Waldemara Mazurka zaczynali stwarzać coraz to groźniejsze okazje, a dwie z nich, w 31. i 42. minucie udało się drużynie przyjezdnych wykorzystać. Najpierw do siatki rywali trafił Mirosław Kmiotek, by następnie na prowadzenie drużynę z Kolbuszowej Dolnej wyprowadził Jakub Lorenc.

W drugiej części meczu żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi i całe spotkanie zakończyło się minimalnym zwycięstwem gości.

Smoczanka Mielec – Kamieniarz Golemki

W starciu na dole tabeli zwyciężyła drużyna Smoczanki!

Niezwykle emocjonujący przebieg miało spotkanie mieleckiej drużyny z Kamieniarzem. Podopieczni grającego trenera Patryka Krzystyniaka przegrywali już 0-2, potrafili jednak w drugiej połowie odwrócić losy meczu.

Dla Kamieniarza dwukrotnie trafił wprowadzony na boisko w 10. minucie meczu Dariusz Kantor. Tuż po jego drugim trafieniu, gospodarze zdołali jednak zdobyć bramkę kontaktową. W 57. minucie po golu Mikołaja Gacka drużyna z Mielca uwierzyła w możliwość zanotowania korzystnego rezultatu. W 60. minucie na boisku pojawił się Patryk Krzystyniak, który niespełna dziesięć minut później cieszył się z ustrzelonego dubletu! Smoczanka wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania. W doliczonym czasie gry na 4-2 podwyższył jeszcze Adam Serwon.

Dzięki temu zwycięstwu Smoczanka po raz pierwszy w sezonie wydostała się ze strefy spadkowej.

LKS Żyraków – Ostrovia Ostrowy Baranowskie

W strefie spadkowej po wysokiej przegranej w Żyrakowie ponownie znalazła się Ostrovia. Gospodarze zaprezentowali się bardzo dobrze, grając skutecznie i zasłużenie wygrywając czwarty już mecz w trwającym sezonie.

Do przerwy dobrze spisujący się beniaminek prowadził 2-0 po dwóch trafieniach Dawida Rokity w 20. i 25. minucie. Podopieczni trenera Sebastiana Książka podwyższyli na 3-0 w 75. minucie za sprawą gola Pawła Papiernika. Wynik meczu ustalił w 80. minucie Daniel Kurczyk.

Drużyna z Żyrakowa rewelacyjnie spisuje się w trwającym sezonie, obecnie zajmując pewne miejsce w środku tabeli. Ostrovia przy sześciu porażkach i zdecydowanie najgorszym bilansie bramkowym w stawce spadła na miejsce 14.

Piast Wolica Piaskowa – LKS Pustków

Rewelacyjnie spisuje się także inny beniaminek LKS Pustków. Podopieczni trenera Kamila Nowaka nie bez problemów pokonali na wyjeździe Piasta! Dla zawodników z Pustkowa były to pierwsze punkty w meczu wyjazdowym.

Sportowe emocje w tym meczu tak naprawdę zaczęły się dopiero w drugiej części gry. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 50. minucie po trafieniu Mateusza Smolińskiego z rzutu karnego. Niespełna dziesięć minut później Marcin Śliwa obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Do wyrównania minutę później strzałem z rzutu karnego doprowadził Dawid Pytel. Goście wykorzystali grę w przewadze i już w 70. minucie prowadzili na boisku w Sędziszowie Małopolskim 3-1. Bramki zdobyli Dominik Gawryś oraz wprowadzony chwile wcześniej na boisko Michał Dragan. Dla przyjezdnych kilka minut później trafił jeszcze Mateusz Krawczyk. Piast odpowiedział w 87. minucie golem z rzutu karnego, a swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Mateusz Smoliński.

Czarnovia Czarna – KS Chemik Pustków

Czarnovia przegrała na własnym boisku 2-5 z Chemikiem Pustków.

Jako pierwsi na prowadzenie w tym szalonym meczu wyszli zawodnicy gospodarzy. W 20. minucie Nikolas Bała wykorzystał dogranie z bocznego sektora boiska i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Pustków wyrównał niespełna dwie minuty później za sprawą trafienia Adama Huracza. W 36. minucie Dawid Jezuit wyprowadził Chemika na prowadzenie. Do przerwy zawodnicy z Czarnej mogli jeszcze wyrównać, jednak gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego podyktowanego po faulu bramkarza gości.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego uderzenia Czarnovii. Niespełna dwie minuty po zmianie stron do siatki rywali trafił Radosław Mazur dokładając do asysty również gola. Zawodnicy z Czarnej długo nie cieszyli się z wyrównania, bowiem już w 54. minucie Chemik ponownie wyszedł w tym meczu na prowadzenie. Bramkę zdobył Norbert Nędza. Goście nastawieni na kontry skutecznie wykorzystali w tym meczu jeszcze dwie z nich. Najpierw, w 75. minucie gola na 4-2 strzelił Jakub Strózik, by dziesięć minut później wynik spotkania ustalił Łukasz Kucharski. W między czasie dwóch zawodników gości zostało jeszcze ukaranych czerwonymi kartkami.