2022-06-18 22:59:00

Błękitni Ropczyce pewnie pokonali Sokoła Kolbuszowa Dolna

Błękitni zwycięstwem zakończyli nienajlepszy sezon w 4 lidze podkarpackiej. Ekipa z Ropczyc w ostatnim meczu pokonała Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Mecz stal na dobrym poziomie, a oba zespoły miały swoje okazje. Konkretniejsi byli jednak Błękitni Ropczyce, którzy prowadzenie objęli w 14. minucie, a piłkę w siatce umieścił Michał Ogrodnik, który wykorzystał dogranie Kamila Świątonia.  W kolejnych minutach do wyrównania próbował doprowadzić Sokół Kolbuszowa Dolna, ale brakowało skuteczności.

Nudy nie było na murawie, a sytuacje miał także zespół Błękitnych. Ekipa z Ropczyc przed przerwą otrzymała rzut karny za faul na Michale Ogrodniku. Sprawiedliwość postanowił wymierzyć sam poszkodowany i po pierwszej połowie było 0-2 dla gości. Podopieczni Waldemara Mazurka nie zamierzali tak tego zostawiać.

Sokół po przerwie próbował nawiązać walkę ze spadkowiczem, choć brakowało konkretów. Błękitni zaś byli skuteczniejsi i od 62. minuty prowadzili 0-3, po trafieniu Michała Kukli. Ostatnie słowo w tym meczu należało do zespołu z Kolbuszowej Dolnej, który w końcówce strzelił gola na 1-3, a jego autorem był Roman Ilnicki.

0-1 Michał Ogrodnik (14)
0-2 Michał Ogrodnik (45-rzut karny)
0-3 Michał Kukla (62)
1-3 Roman Ilnicki (83)