2022-06-18 19:33:03

Siarka Tarnobrzeg przypieczętowała sukces wygraną z Orlętami Radzyń Podlaski

Pewna awansu do 2.ligi Siarka Tarnobrzeg spokojnie rozegrała swoje spotkanie z Orlętami Radzyń Podlaski 2-0 i może hucznie świętować sukces wraz z kibicami na własnym stadionie.

Siarka Tarnobrzeg z opanowaniem i pewnością weszła w mecz z Orlętami Radzyń Podlaski. Jako pierwszy drogę między słupki rywali odnalazł Filip Kempa, już w 11.minucie starcia. Gospodarze bawili się piłką i nie do końca pozwalali Orlętom na zbliżenie się pod swoje pole karne. Wynik podwyższył jeszcze przed przerwą Oleksandr Yatsenko i to gospodarze zeszli do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Druga połowa przebiegała dość monotonnie, a spragnieni świętowania kibice na stadionie Siarki nie doczekali się już więcej bramek w tym spotkaniu. Tarnobrzeżanie zakończyli swoją przygodę z 3.ligą na pierwszym miejscu, z dorobkiem 72 punktów. Mogą pochwalić się 22 zwycięstwami, a porażka przytrafiła im się tylko 6 razy.

W nowym sezonie na Siarkę czekają obowiązki w eWinner 2.lidze. Rozpoczną go od meczu u siebie 16 lipca z doświadczonym Zniczem Pruszków.

1-0 Filip Kempa (11)

2-0 Oleksand Yatsenko (41)