2022-06-17 20:08:00

Legion Pilzno tylko zremisował z Piastem Tuczempy! Gospodarze nie strzelili dwóch rzutów karnych

Nie brakowało emocji w piątkowym meczu Legionu Pilzno z Piastem Tuczempy. Gospodarze mogą pluć sobie w brodę, bowiem nie strzelili dwóch rzutów karnych i tylko zremisowali z Piastem Tuczempy.

Mecz od początku stał na bardzo dobrym poziomie. Stroną przeważającą był Legion Pilzno, który stworzył sobie więcej okazji bramkowych, choć Piast Tuczempy także miał swoje sytuacje. Goście jednak popełniali błędy, a konsekwencją jednego z nich był rzut karny podyktowany w 20. minucie. Do piłki podszedł Łukasz Czyjt, ale nie dał potrafił znaleźć sposobu na bramkarza Piasta i nadal było 0-0.

Podopieczni Łukasza Bartkowskiego nie odpuszczali i nadal lepiej prezentowali się na murawie. Legion nie dawał za wygraną i w końcu dopiął swego w 38. minucie, a gola zdobył Miłosz Chmura. To widocznie podrażniło przyjezdnych, którzy ruszyli do odrabiania strat. Piast był bardzo zawzięty, ale zespół z Pilzna mądrze się bronił.

Piast po przerwie nie zatrzymywał się i w 55. minucie doprowadził do wyrównania, za sprawą Mateusza Buczkowskiego. W kolejnych minutach oglądaliśmy otwarte spotkanie, a okazje mieli zarówno jedni i drudzy. Nadal błędy jednak popełniali goście i to poskutkowało kolejnym rzutem karnym, którego jednak ponownie Legion nie wykorzystał, a tym razem bramkarza gości nie dał rady pokonać Tomasz Barycza.

Oba zespoły bardzo chciały wygrać i do końca nie brakowało sytuacji strzeleckich. Ostatecznie jednak więcej trafień już nie odnotowano i mecz zakończył się podziałem punktów. Miejscowi mogą jednak pluć sobie w brodę, bo jednak gdyby wykorzytali obie "jedenastki", to najpewniej cieszyliby się z kompletu "oczek".

1-0 Miłosz Chmura (38)
1-1 Mateusz Buczkowski (55)