2022-06-18 11:16:18

Mikołaj Kotliński od przyszłego sezonu będzie grał w Handball Stal Mielec

Mikołaj Kotliński został nowym zawodnikiem w Handball Stali Mielec.To już drugi transfer mieleckiego klubu tego lata.

Mikołaj Kotliński ma 19 lat i występuje na pozycji kołowego. Swoje pierwsze kroki w piłce ręcznej stawiał w Vive Kielce. W ostatnim sezonie prezentował się w drużynei SMS ZPRP I Kielce, gdzie wystąpił w 15 spotkaniach i zdobył 29 bramek, a pokazywał sie głównie w obronie.

Kotliński odniósł wiele sukcesów jako junior. W 2016 roku zdobył złoty medal w kategorii dzieci na Mistrzostwach Polski. Trzy lata później zdobył srebro podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz brąz rok później w kategorii junior starszy. W bieżącym roku wraz z drużyną Vive Kielce zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów. Na swoim koncie ma również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Uczestniczył m.in. w czerwcowym zgrupowaniu kadry U-20.

Cieszę się z tego powodu, iż będę mógł reprezentować biało-niebieskie barwy. Dołożę wszelkich starań wraz z całą drużyną, aby wrócić do PGNiG Superligi. Najważniejsze dla nas będzie Wasze wsparcie, drodzy kibice! Do zobaczenia! –powiedział nowy zawodnik Handball Stali.