2022-05-25 18:03:00

Stal II Mielec pokonała na wyjeździe Piasta Tuczempy

Środa należała do rezerw Stali Mielec, chociaż Piast Tuczempy nie oddał tego zwycięstwa bez walki. Goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie, jednak gospodarze dołożyli swoje dwa trafienia i na moment wydawało się, że mogą doprowadzić do remisu. Przeczytajcie podsumowanie tego starcia.

Pierwsza połowa była monotonna, bowiem do 44. minuty piłka nie odnalazła drogi do siatki u żadnej z drużyn, mimo wielu prób. Ta sytuacja odmieniła się chwilę przed gwizdkiem zwiastującym przerwę. Bramkę po rzucie wolnym dla Stali II Mielec zaliczył Krystian Kardyś.

Zupełnie inaczej potoczyła się druga część spotkania, w której kibice mogli obejrzeć aż cztery gole.  Swoje dwa trafienia dołożyły rezerwy Stali, i wydawało się, że wynik 0-3 zapewni im spokój do końca starcia. Tak jednak się nie stało. Piast Tuczempy wziął się do pracy i zaczął odrabiać straty. W 72. minucie futbolówkę między słupki wpakował Patryk Strawa, a drugiego gola zapisał sobie Dominik Sas.  Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości, jednak ich nieuwaga w końcówce mogła być kosztowna.

0-1 Krystian Kardyś (44)
0-2 David Poreba (60)
0-3 Stal II Mielec (65)
1-3 Patryk Strawa (72)
2-3 Dominik Sas (80)