2022-05-21 17:12:00

Niespodzianka w Pilznie! Legion ograł na własnym stadionie KS Wiązownica

Legion Pilzno wykonał ważny krok w kierunku utrzymania 4 ligi podkarpackiej. Podopieczni Łukasza Bartkowskiego w sobotę ograli u siebie ekipę KS-u Wiązownica.

Faworytem sobotniej potyczki był KS Wiązownica, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Legion Pilzno natomiast chciał przerwać serię wygranych lidera i przy okazji pomóc sobie w walce o utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej. Od początku mecz był bardzo zacięty, a oba zespoły starały się stwarzać okazje bramkowe.

Z czasem do głosu doszdł Legion, który bardzo chciał tego dnia wygrać. Podopieczni Marcina Wołowca popełniali natomiast błędy. Jeden z nich był bardzo kosztowny, bowiem jego konsekwencją był rzut karny podyktowany w 16. minucie, a po chwili zamieniony na gola przez Piotra Sygułę. Lider nie tak sobie to wyobrażał.

Drużyna z Pilzna natomiast ani myślała się zatrzymywać i szybko ruszyła do odrabiania strat. Gospodarze prezentowali się tego dnia bardzo dobrze i w 32. minucie podwyższyli na 2-0, za sprawą Luigiego Manzo. Zespół z Wiązownicy w kolejnych minutach starał się odrobić straty, ale gospodarze dobrze prezentowali się w obronie.

W drugiej odsłonie to KS Wiązownica był stroną przeważającą i stworzył sobie więcej okazji bramkowych. Legion natomiast cały czas robił swoje i skutecznie odpierał ataki rywala. Lider 4 ligi nie odpuszczał i w 71. minucie dopiął swego, a piłkę w siatce umieścił Grzegorz Janiczak. Zapowiadała się więc bardzo ciekawa końcówka spotkania w Pilznie.

KS Wiązownica postawił wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę chciał doprowadzić chociażby do wyrównania. Gospodarze jednak dobrze się bronili i nie dawali się zaskoczyć liderowi 4 ligi podkarpackiej. Mimo naporów, podopiecznym Marcina Wołowca nie udało się wyrównać i mecz zakończył się zwycięstwem Legionu.

1-0 Piotr Syguła (17-rzut karny)
2-0 Luigi Manzo (32)
2-1 Grzegorz Janiczak (77)