2022-05-15 08:15:23

Olbrzymia przewaga RawlPlug Sokoła Łańcut w pierwszym finałowym starciu

WOW! Rawlplug Sokół Łańcut nie dał żadnych szans Górnikowi Trans.eu Wałbrzych w pierwszym meczu finałowym i pokonał go z niebotyczną przewagą 114-77. Dziś o 17.30 druga część finałowych zmagań z tym samym rywalem.

Początek nie zwiastował aż tak olbrzymiej dominacji RawlPlug Sokoła Łańcut. Mimo, że Górnik Trans.eu Wałbrzych napierał, łańcucianie ciągle odskakiwali mu na bezpieczną, kilkupunktową odległość. Mimo przewagi 17-10, goście odpowiedzieli pięcioma punktami Huberta Pabiana i zdołali nawet kilka minut później doprowadzić do remisu 21-21.

Mimo tego, że Górnik dał radę wyjść początkiem drugiej kwarty na prowadzenie, po rzuceniu 10 “oczek” z rzędu i wyniku 37-45, potem już wszystko potoczyło się ze wskazaniem na Sokoła Łańcut. Z syreną zwiastującą koniec kwarty zsynchronizował się Filip Struski swoim rzutem za trzy punkty. Po przerwie to właśnie on oraz Mateusz Szczypiński i Mateusz Bręk świetnie rozprawiali się z obroną przeciwników. Ostatnia część pokazała już całkowitą bezradność przyjezdnych, którzy w tej kwarcie byli najmniej skuteczni (17-37) i pozwolili sobie na całkowite zdominowanie przez ekipę z Podkarpacia.

Dziś mecz finałowy numer dwa, o 17.30 ponownie w Łańcucie. Walka toczy się do trzech zwycięstw, ale trzy bezpośrednie mecze w tym sezonie wygrał już Rawlplug Sokół, który był dwa razy lepszy od finałowego przeciwnika także w rundzie zasadniczej.

Rawlplug Sokół Łańcut - Górnik Trans.eu Wałbrzych 114-77 (21-21, 23-17, 33-22, 37-17)

Rawlplug Sokół: Struski 21, Pisarczyk 20, Szczypiński 18, Wrona 14, Nowakowski 9, Załucki 9, Bręk 8, Czerwonka 8, Lis 4, Kulikowski 2, Barciński 1, Formella 0.

Górnik Trans.eu: Pabian 26, Niedźwiedzki 11, Cechniak 7, Jakóbczyk 6, Malesa 6, Zywert 6, Dymała 5, Ratajczak 4, Durski 3, Kruszczyński 3, Jeziorowski 0.