2022-05-14 18:55:29

Siarka Tarnobrzeg pokonała Podlasie Białą Podlaskę i objęła pozycję lidera

Siarka Tarnobrzeg pokonała Podlasie Białą Podlaskę 2-1. "Siarkowcy" tym zwycięstwem zapewnili sobie fotel lidera.

Od początku tego spotkania Siarka była stroną zdecydowanie dominującą. Goście kreowali grę i stwarzali sobie sytuację pod bramką rywali. Bardzo widoczny był jednak brak skuteczności, co zemściło się pod koniec pierwszej połowy. Doskonałą piłkę otrzymał Mariusz Chmielewski i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Gracze Siarki nie ustępowali nawet na moment i już 4. minuty później doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu różnego uderzył Michał Bierzało, bramkarz wybił piłkę wprost do Marcela Tyla, który umieścił piłkę w siatce. Przed zakończeniem pierwszej połowy przyjezdni mieli jeszcze swoje okazje.

W drugiej połowie mogliśmy oglądać więcej walki z obu stron. Do 80. minuty na tablicy wyników wciąż widniał remis. Siarka wciąż atakowała i w końcu dopięła swego. Paweł Mróz dograł piłkę do Kamila Adamka, a ten z bliskiej odległości trafił do siatki. Wynik spotkania już się nie zmienił i "Siarkowcy" dopisali bardzo ważne trzy punkty w kontekście awansu.

1-0 Mariusz Chmielewski (38)
1-1 Marcel Tyl (42)
1-2 Kamil Adamek (82)