2022-05-14 19:42:00

Pewne zwycięstwo Stali Stalowa Wola z Tomasovią Tomaszów Lubelski

Piłkarze Stali Stalowa Wola wrócili na zwycięski szlak. Podopieczni Łukasza Surmy po niezłym meczu pokonali Tomasovię Tomaszów Lubelski.

Od początku spotkania stroną przeważającą była Stal Stalowa Wola, która szybko przejęła inicjatywę na murawie. Podopieczni Łukasza Surmy bardzo chcieli tego dnia wygrać i wrócić na zwycięski szlak. Tak łatwo jednak nie było, bowiem Tomasovia Tomaszów Lubelski postawiła miejscowym trudne warunki i dzielnie się broniła.

"Stalówka" jednak cały czas robiła swoje, a z każdą minutą jej przewaga rosła. Zespół ze Stalowej Woli stworzył sobie kilka niezłych okazji, a aktywny z przodu był Daniel Świderski, który starał się znaleźć sposób na Karola Krawczyka. Miejscowi dwoili się i troili, ale w końcu dopięli swego w 34. minucie, a na listę strzelców wpisał się Świderski, który najpierw przedarł się przez defensywę Tomasovii, a następnie pokonał jej bramkarza.

Stal dostała wiatru w żagle i w kolejnych minutach starała się podwyższyć prowadzenie. Gospodarze mimo kilku niezłych sytuacji, ostatecznie nie zdołali zdobyć kolejnych bramek, ale i tak na przerwę schodzili w bardzo dobrych nastrojach. Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie i nadal to "Stalówka" lepiej prezentowała się na murawie.

"Zielono-czarni" nie dali dojść do głosu Tomasovii. która w Stalowej Woli chciała sprawić dobre wrażenie. Miejscowi jednak byli tego dnia konkretniejsi i w 60. minucie podwyższyli na 2-0, a świetnie w polu karnym zachował się Mateusz Hudzik. Kolejne minuty to nadal dominacja Stali, która kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń.

Kibice na nudę nie mogli narzekać, a kolejne gole dla Stali były kwestią czasu. Podopieczni Łukasza Surmy nie odpuszczali i w 85. minucie podwyższyli na 3-0, a tym razem gola zdobył Sławomir Duda. Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Tomasovii, która w doliczonym czasie gry wykorzystała rozluźnienie gospodarzy i zdobyła bramkę honorową, a jej autorem był Mateusz Tomaszewski.

1-0 Daniel Świderski (34)
2-0 Mateusz Hudzik (60)
3-0 Sławomir Duda (85)
3-1 Mateusz Tomaszewski (90)